2021 рік став п'ятим найспекотнішим роком у світі за всю історію наукових спостережень — учені ЄС

2021 рік став п'ятим найспекотнішим у світі за всю історію наукових спостережень. Рівні вуглекислого газу та метану в атмосфері, що нагрівають планету, у 2021 році досягли нових максимумів.

Про це повідомили 10 січня в службі ЄС зі зміни клімату, пише Reuters.

Учені розповіли, що останні сім років були неймовірно теплими «з явним відривом». Найспекотнішими за всю історію спостережень називають 2020 та 2016 роки. У службі ЄС порахували, що середня глобальна температура у 2021 році була приблизно на 1,2°C вищою за доіндустріальний рівень близько 150 років тому.

Крім того, глобальні рівні вуглекислого разу і метану, основних парникових газів, продовжують зростати, й у 2021 році обидва сягнули рекордних показників.

Оскільки викиди парникових газів змінюють клімат планети, довгострокова проблема глобального потепління залишається актуальною. Зміна клімату посилила багато екстремальних погодних явищ, які охопили світ у 2021 році: від повеней у Європі, Китаї та Південному Судані до лісових пожеж у Сибіру та Сполучених Штатах.

«Ці події є яскравим нагадуванням про необхідність змінити наш спосіб життя, зробити рішучі та ефективні кроки до сталого суспільства та працювати над скороченням чистих викидів вуглецю», — сказав директор Служби зміни клімату Карло Буонтемпо.

Зміни клімату

За прогнозом Метеорологічної служби Великої Британії, 2022 рік може стати одним із найгарячіших за всю історію метеорологічних спостережень. Парникові гази нагрівають планету швидше, ніж люди знаходять способи, як з цим боротися. Це позначається і на всьому кліматі Землі, і на погоді в кожному окремому її куточку.

Наприклад, за червень 2021 року в Києві зафіксували 10 температурних рекордів, а липень 2021 року став найгарячішим місяцем у світі за всю історію спостережень.

Зростання температури, а також природні катаклізми у низці країн (від лісових пожеж до паводків) науковці пов'язують зі змінами клімату. Міжурядова група експертів з питань змін клімату при ООН зазначала, що Земля нагрівається швидше, ніж вважалося раніше, і впливає на це діяльність людини.