Фото:

World Athletics / Twitter

27-річна кенійська легкоатлетка Перес Джепчірчір встановила новий світовий рекорд швидкості подолання півмарафону (21 кілометр) серед жінок — вона на 18 секунд перевершила попередній рекорд, який сама ж встановила трохи більше як місяць тому.

Про це повідомляє CNN.

Джепчірчір здобула «золото» на Чемпіонаті світу з напівмарафону, який відбувся 17 жовтня в польському місті Ґдиня. Дистанцію вона подолала за годину, п’ять хвилин і 16 секунд, встановивши новий світовий рекорд у цій категорії.

Попередній рекорд із швидкісного забігу півмарафону серед жінок встановила та ж Джепчірчір, але 5 вересня під час змагань у Празі — він склав годину, чотири хвилини й 58 секунд.

Срібною призеркою чемпіонату стала Мелат Кейєта, якій не вистачило до «золота» лише дві секунди. А «бронзу» здобула Ялемзеф Єгуалав із Ефіопії — вона відстала від Кейєти лише на одну секунду.

У категорії чоловіків нового рекорду не поставили: золото дісталося 19-річному Джейкобу Кіплімо з Уганди, який пробіг півмарафон за 58 хвилин і 49 секунд. Рекордний на сьогодні час, зафіксований у вересні 2019-го, складає 58 хвилин та одну секунду.

Чемпіонат світу з напівмарафону мав відбутися у березні цього року, але через пандемію коронавірусу його перенесли на осінь.

Поділитись: