Верховна Рада України планує зібратися на ще одне позачергове засідання 30 березня.

Про це hromadske повідомила народна депутатка «Слуги Народу» Ольга Василевська-Смаглюк.

Вона зазначила, що на порядку денному будуть поставлені законопроєкти про ринок сільськогосподарської землі та про зміни до банківського законодавства (щодо неповернення націоналізованих банків колишнім власникам).

Зазначимо, що ці законопроєкти — це ключові вимоги Міжнародного валютного фонду, які необхідно виконати Україні для підписання кредитної програми на 8 мільярдів доларів. Кошти МВФ мають піти на покриття дефіциту державного бюджету (фінансування тих видатків, на які, через кризу та коронавірус, не вистачає доходів) та на протидію поширенню коронавірусу в Україні.

На запитання hromadske, чи планують депутати розглядати кадрові питання в уряді під час засідання, Василевська-Смаглюк відповіді не надала.

Головною умовою МВФ для отримання Україною траншу є ухвалення законопроєкту про ринок землі та банківський законопроект, який ще називають «антиколомойським», бо його основне завдання — не допустити повернення ПриватБанку колишнім акціонерам — олігархам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову.

7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Остаточно затвердити нову програму між МВФ та Україною має Рада директорів МВФ. Однак наразі цього не сталося. Однією з причин цього називають те, що Україна не виконала попередніх вимог МВФ. Серед них — ухвалення закону, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Також МВФ прагне, аби Україна створила ринок землі.

Водночас колишні акціонери ПриватБанку намагаються через суд повернути собі банк.

Поділитись: