Економіка

500 млн євро від Єврокомісії надійдуть до українського бюджету у середині грудня — Мінфін

Мінфін
Економіка/500 млн євро від Єврокомісії надійдуть до українського бюджету у середині грудня — Мінфін
Зберегти
Вигляд
500 мільйонів євро макрофінансової допомоги від Єврокомісії надійдуть у середині грудня. Це стане першим траншем четвертої програми макрофінансової допомоги від Євросоюзу.

Як зазначили у Міністерстві фінансів України, Україна отримує макрофінансову допомогу від ЄС, яккщо виконує певні умови, зокрема реформи державного правління та економіки.

«Європейський Союз допомагає Україні здійснювати реформи, які критично важливі для нашого подальшого розвитку та стійкого економічного зростання. Міністерство фінансів вдячне за цю підтримку і сьогоднішнє рішення Європейської комісії», — зазначила міністерка фінансів Оксана Маркарова.

Як додають у міністерстві, макрофінансова допомога від ЄС надходить у формі позик зі ставкою не більше 2%.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що Європейська комісія виділила Україні перший транш з четвертої програми макрофінансової допомоги.  

16 листопада президент підписав ратифікацію кредитної угоди з ЄС на 1 мільярд євро.

За останні 4 роки ЄС надав Україні близько 10 млрд євро допомоги. Загальний обсяг нової програми макрофінансової допомоги Україні складає 1 мільярд євро. Ці кошти зарахують напряму до державного бюджету, що має дозволити у стислі терміни розрахуватися за кредитними зобов’язаннями України.

Державний борг України на серпень 2018 року становив близько 76,3 мільярдів доларів. З цієї суми приблизно 60% — зовнішні запозичення.

Раніше у Національному банку заявили, що Україні потрібні 2 транші МВФ до 2019 року для макроекономічної стабільності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини