Гендиректор Укроборонпрому Айварас Абромавічус призначив свого заступника та трьох топ-менеджерів концерну.

Про це повідомляє прес-служба Укроборонпрому.

Так, заступником гендиректора з питань трансформацій став Роман Бондар.

«Центр трансформацій — реактор змін корпоративної культури та управлінських практик УОП, внутрішніх процесів та системи керування бізнесом», — йдеться у повідомленні.

Бондар є членом та співзасновником UCGA — Української академії корпоративного управління та Інституту цифрової трансформації — організацій, створених для розвитку та промоції корпоративного управління і цифрової трансформації.

Надія Бігун стала директоркою департаменту закупівель Укроборонпрому, вона працювала заступницею директора ДП Прозорро — впроваджувала систему електронних закупівель, розробляла законодавство, відповідала за створення бренду та просування Prozorro. Також вона займалася закупівлями в Укрпошті.

В Укроборонпромі Бігун буде «впроваджувати прозорі процедури та політику закупівель, підвищувати їх ефективність за рахунок централізації потреб підприємств та впровадження категорійних стратегій».

«Окремим фокусом роботи Надії Бігун стане імпортозаміщення товарів російського виробництва», — додали в прес-службі.

Сергій Іванюта призначений керівником фінансово-економічного блоку концерну, раніше він зокрема працював у Нацбанку та Укргазвидобуванні.

На новій посаді Іванюта відповідатиме за «формування та реалізацію фінансової політики, розгортання комплексної програми фінансового оздоровлення підприємств, що входять до складу Укроборонпрому, реструктуризацію боргів тощо».

Олег Яковенко — новий директор управління проєктами. В основному він працював у корпоративному секторі, але має досвід роботи в держструктурах, зокрема в Міністерстві економічного розвитку.

На новій посаді Яковенко керуватиме проєктним офісом — «центром управління всіма процесами, пов’язаними з корпоратизацією Концерну».

«Яковенко розроблятиме дорожню карту трансформацій, контролюватиме її реалізацію та займатиметься ризик-менеджментом», — йдеться у повідомленні.

У прес-службі додали, що Абромавічус очікує, що нова команда у найближчий час повинна:

  • розробити комплексну стратегію розвитку Концерну, орієнтовану на збільшення обсягів виробництва та продаж продукції;
  • провести кадровий та фінансовий аудити, інвентаризацію та оптимізації активів Концерну;
  • впровадити комплексні антикорупційні механізми та кращі практики корпоративного управління на підприємствах держконцерну.

30 серпня президент України Володимир Зеленський підписав указ про призначення колишнього міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавічуса генеральним директором Державного концерну «Укроборонпром».

Як повідомлялось, в червні уряд виділив на проведення аудиту Укроборонпрому 32,5 мільйона гривень.

Нагадаємо:

  • 16 березня п’ятий президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО щодо реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення його прозорості, яке передбачає аудит і ревізію діяльності концерну Укроборонпром із залученням експертів країн-партнерів.
  • Згодом Порошенко заявляв, що під час аудиту у державному концерні Укроборонпром з деяких документів знімуть гриф таємності.

З чого все почалося:

  • Програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син тодішнього заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом п’ятого президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Порошенко звільнив Гладковського, а на його місце поставив першого заступника командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ та екс-кандидата у президенти Кривоноса.

Поділитись: