Адміністрація Дональда Трампа обмежила коло чиновників, які можуть слухати телефонні розмови президента США з лідерами інших держав. Доступ до стенограм цих розмов також обмежили.

Про це повідомляє CNN з посиланням на джерела.

Тепер доступ до телефонних розмов мають виключно високопоставлені чиновники. Це, зокрема, глава Держдепу Майк Помпео, виконувач обов'язків глави апарату Білого дому Мік Малвані і його заступник Роб Блер.

Як повідомило одне з джерел видання, доступ до телефонних переговорів обмежили, щоб уникнути витоку.

У США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • 13 листопада почалися публічні слухання свідків у справі про імпічмент Трампа.
Поділитись: