Адвокату кримських татар Емілю Курбедінову, якого так званий Київський районний суд Сімферополя арештував на 5 діб за пост у Facebook 5-річної давності. повернуть вилучену в нього техніку тільки через десять діб після арешту. Через це він не зможе організувати ефективний захист на судових процесах, в яких братиме участь наступного тижня.

Про це повідомив журналіст Антон Наумлюк.

За його словами, найближче засідання, де захист представляє Курбенінов, відбудеться 10 грудня в Північно-Кавказькому військовому окружному суді у справі Хізб ут-Тахрір (Бахчисарайська група).

Як розповіла юристка Ельвіна Семедляєва, попри рішення суду повернути всю вилучену техніку, це станеться лише після набуття чинності постанови, тобто через десять днів, передає «Радіо Свобода».

«У постанові в адміністративній справі йдеться, що Курбедінову призначено адміністративне покарання і що йому потрібно повернути всі вилучені при затриманні речі: телефон, комп’ютер і жорсткий диск. На них міститься інформація про всі кримінальні справи, в яких він бере участь, інформація містить адвокатську таємницю. Наступного тижня у нього призначені судові засідання по цих справах. Але вийде він лише через чотири дні. У нього немає доступу до інформації на цих носіях, тобто виникають труднощі при підготовці до засідань», — зазначила Семедляєва.

9 грудня Верховний суд Криму розгляне апеляційну скаргу на арешт Курбедінова.

Еміля арештували 7 грудня за статтею пропаганди або публічої демонстрації атрибутики або символіки екстремістських організацій. Йдеться пост у Facebook із зображенням форуму Хізб ут-Тахрір 2013 року в Сімферополі (Хізб ут-Тахрір є забороненою в анексованому Криму).

Це другий арешт за цей пост: Кубедінов уже відбув адміністративний арешт упродовж 10 днів у січні 2017.

За словами колег адвоката, скаргу на нього написав колишній житель Криму, який переїхав у Дамаск.

На засіданні 6 грудня так званий суд допитав двох свідків у справі адвоката Еміля Курбедінова та особу, яка складала адміністративний протокол.

Раніше Курбедінов заявив, що причиною свого переслідування вважає те, що він захищає командира катера «Нікополь» Богдана Небилицю. Таку ж думку висловив адвокат українських моряків, захоплених Росією в Керченській протоці, Микола Полозов та зазначив, що затримання Курбедінова — «Це ніби такий дзвінок всім адвокатам з боку російської влади, що будуть тиснути».

6 грудня під будівлею Київського районного суду Сімферополя в анексованому Криму влаштували флешмоб на підтримку адвоката кримських татар Еміля Курбедінова.

Зранку 6 грудня в анексованому Криму затримали адвоката Еміля Курбедінова, який зокрема захищав права кримських татар і бере участь у захисті українських моряків, утримуваних Росією.

Це вже не перший випадок, коли Курбедінова затримали співробітники так званого «Центру протидії екстремізму». На початку 2017 року під час обшуків у кримського татарина «Е-шники» затримали Курбедінова та адвоката Семедляєва. У Курбедінова обшукали офіс та квартиру, вилучили техніку. Після — його засудили на 10 діб адміністративного арешту нібито за «екстремістські» дописи у мережі «ВКонтакте» за 2013 рік про конференцію «Хізб ут-Тахрір».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Кримський адвокат Курбедінов — «захисник на лінії вогню»

Поділитись: