Італійській адвокат нацгвардійця Віталія Марківа Раффаеле делла Валле закликав владу України розгорнути інформаційну кампанію на захист свого громадянина, засудженого в Італії до 24 років тюрми без доказів.

Про це юрист заявив в інтерв’ю «Радіо свобода».

За словами делла Валле, українська влада повинна пояснювати журналістам і громадськості, що немає жодних доказів причетності Марківа до смерті італійського фотографа Андреа Роккеллі поблизу Слов’янська у 2014 році.

Адвокат наголосив, що інформувати треба на основі матеріалів процесу над українцем.

«Влада України має наполягати, що Марків — воєнний в’язень, бо ж інцидент відбувся в умовах війни», — сказав захисник.

Делла Валле вважає, що Верховна Рада повинна заявити протест несправедливому вироку, бо в іншому випадку наслідки можуть бути невтішними.

«Бо у світі пануватиме меседж суддів Павії, а саме: в Україні «воює військо злочинців», під командуванням криміналів, а Росія там «визволяє» територію від злочинців», — пояснив він.

Також адвокат розповів, що регулярно відвідує Марківа у міланській в’язниці.

«Марків почувається спокійним, солдат готовий до наступного етапу боротьби і вірить у позитивне для нього завершення справи в міланському суді», — сказав делла Валле.

За два з половиною тижні суд оприлюднить мотивувальну частину вироку українцеві. Захист нацгвардійця після цього почне готувати апеляцію в суд Мілану.

Одразу після оголошення вироку Марківу делла Валле заявив, що втратив довіру до італійського правосуддя.

Нагадаємо, 12 липня суд Італії засудив до 24 років ув'язнення нацгвардійця Віталія Марківа, звинуваченого у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році. При цьому італійський прокурор вимагав засудити Марківа до 17 років ув’язнення. Цей вирок будуть оскаржувати.

В останньому слові Марків сказав, що є українським військовим, простим солдатом, патріотом, і додав, що завжди захищатиме Україну. 

Президент України Володимир Зеленський доручив Міністерству закордонних справ і Генпрокуратурі терміново зайнятися питанням повернення нацгвардійця Віталія Марківа.

  • Віталій Марків, який має громадянство України та Італії, перебуває за ґратами з 30 червня 2017 року, коли його заарештували в аеропорту Болоньї.
  • Його звинуватили у вбивстві за попередньою змовою з групою осіб італійського фотографа Андреа Роккеллі та його російського перекладача Андрія Миронова. Вони загинули внаслідок мінометного обстрілу 24 травня 2014 року біля підніжжя гори Карачун під Слов’янськом, на контрольованій тоді бойовиками території.
  • Прокурори вважають загибель Роккеллі умисним убивством. За їхньою версією, перебуваючи на горі Карачун, Марків передав інформацію про перебування журналістів українській армії.
  • Захист відкидав ці звинувачення, наполягаючи на тому, що журналісти перебували в зоні війни без розпізнавальних знаків і стали жертвами перехресного вогню.
  • Італійська сторона відмовилася від проведення слідчих дій на місці події, а також проігнорувала пропозиції України щодо створення спільної слідчої групи, які лунали після арешту Марківа.
  • Звинувачення проти Марківа базуються на свідченнях французького журналіста Вільяма Рогелона (ключовий свідок у справі), який був разом з Мироновим та Роккеллі біля пагорба Карачун під Слов’янськом і якому єдиному вдалося вижити.
Поділитись: