Адвокат росіян, які знаходяться в Україні, Валентин Рибін заявив, що президент України Володимир Зеленський помилував людей з обмінного списку, але доля одного росіянина залишається невідомою.

Про це він розповів у відеозверненні на Facebook.

«Станом на сьогодні, 6 вересня, 16:45, у пункті збору осіб, які беруть участь в обміні, присутні практично всі за списком, погодженим раніше. Українська сторона, враховуючи той факт, що в пункт збору доставляються особи, щодо яких є указ президента про помилування, виконала практично всі свої зобов’язання, досягнуті на переговорах», — сказав Рибін.

За словами адвоката, станом на 16.45 в одному із слідчих ізоляторів України залишається громадянин Росії, якого СБУ не доставила в пункт збору.

Пізніше Рибін уточнив, що йдеться про колишнього бойовика «ЛНР» Руслана Гаджиєва, якого український суд засудив до 15 років ув’язнення.

Він також зазначив, що Зеленський помилував щонайменше 12 засуджених росіян, які вже знаходяться в пункті збору.

Нагадаємо, у ніч на 30 серпня новопризначений генеральний прокурор Руслан Рябошапка зробив перепост про те, що українські моряки, політв'язні Олег Сенцов, Микола Карпюк, Володимир Балух, Павло Гриб «летять додому», але це виявилось неправдою.

Останніми днями активно обговорюється тема можливого обміну ув'язнених між Україною та Росією.

21 серпня російське агентство «Інтерфакс» з посиланням на власні джерела повідомило, що п'ятьох українських політв'язнів перевезли в Москву і готуються видати Україні. Також російське «видання КоммерсантЪ» 21 серпня повідомило, що українських моряків готують до обміну.

Так, 22 серпня РБК з посиланням на джерела повідомляло, що Росія та Україна домовились обміняти ув’язнених з обох сторін за формулою «33 на 33».

23 серпня Зеленський сказав, що розраховує на результати щодо обміну ув'язнених між Росією й Україною найближчими днями.

2 вересня у московському СІЗО «Лефортово» взяли передачі для 32 в'язнів Кремля, яких досі утримували у різних СІЗО та колоніях Росії. Зокрема, прийняли передачі для Романа Сущенка, Євгена Панова, Олексія Сизоновича, Миколи Карпюка, Володимира Балуха, Павла Гриба, Станіслава Клиха та Олександра Кольченка та 25 військовополонених моряків. Про місцеперебування Олега Сенцова невідомо.

Поділитись: