На засіданнях Міжнародного трибуналу з морського права РФ заявляє, що українських моряків захопили внаслідок військових подій, тому це не юрисдикція трибуналу, а в судах у Росії — що це була виключно поліцейська операція.

Про це повідомив один з адвокатів полонених моряків Микола Полозов.

«Ми вже бачимо, що позиція Росії варіюється діаметрально, в залежності від того, в якому органі Росії доводиться відповідати. У Міжнародному трибуналі з морського права Росія заявляє одну позицію, у внутрішніх судах — вона заявляє діаметрально протилежну», — сказав він.

Адвокат наголосив, що у зв’язку з цим дуже просто «підловити» Росію на фальсифікаціях і брехні.

«Простий приклад. Тут (у трибуналі — ред.) російська влада наголошує на тому, що це знаходиться поза юрисдикцією трибуналу, бо мали місце військові події, а в російських судах вони кажуть: ні, ніяких військових дій бути не могло, ніяких військовополонених не існує, це була виключно поліцейська операція. Це явний дисонанс», — розповів Полозов.

Нагадаємо, міжнародний трибунал завершив слухання у справі моряків, рішення планують оголосити 25 травня.

МЗС України хоче через міжнародний трибунал зобов'язати Росію звільнити усіх 24 українських моряків. Водночас Росія стверджує, що скарга України «не має сенсу».

17 квітня Лефортівський суд Москви продовжив арешт усім 24-ом українським військовополоненим морякам на 3 місяці. Раніше термін досудового слідства продовжили до серпня.

Нагадаємо, зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблібіля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада їх вивезли до СІЗО Москви.

Поділитись: