Захист у справі депутатки Надії Савченко та екс-керівника центру звільнення полонених Володимира Рубана розраховує, що суд буде більш об’єктивним після зміни влади.

Про це заявив адвокат депутатки Олександр Шадрін в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

«Прокурором у цій справі є Юрій Луценко, який тривалий час був у «Блоці Петра Порошенка». Ми відчували політичні мотиви та тиск на суддів різних інстанцій. Фраза про «після інавгурації» хоча й не властива правовим демократичним державам, але в нашому випадку ми відчуваємо, що суд буде більш об’єктивним після зміни влади», — зазначив Шадрін.

Він додав, що немає правових підстав для взяття обвину під варту.

«Ми хочемо, щоб не було обвинувального ухилу в суду. Ми розраховуємо на те, що принаймні відмовлять у задоволенні клопотання прокурорів і далі будемо спокійно розглядати цю справу по суті», — наголосив адвокат.

Раніше суд переніс засідання, яке мало бути першим після виходу обвинувачених Савченко і Рубана з-під варти.

Нагадаємо, 16 квітня підозрювану в організації теракту Надію Савченко та іншого фігуранта справи Володимира Рубана випустили з-під варти.

Що варто знати про справу Савченко та Рубана:

Народній депутатці Надії Савченко закидають спробу повалення конституційного ладу, посягання на життя президента України, підготовку терористичного акту, сприяння діяльності терористичної організації та незаконне володіння зброєю. Усе це тягне на довічне ув'язнення.

Рубана підозрюють у підготовці до посягання на життя державних та громадських діячів за попередньою змовою осіб, підготовці до теракту, сприяння «ДНР» та незаконному поводженню зі зброєю за попередньою змовою осіб. Крім того, Рубану оголосили підозру за ст. 109 (змова про вчинення насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади) КК України.

Поділитись: