Верховна Рада скасувала недоторканність, а також надала дозвіл на затримання та арешт депутатки Надії Савченко.

Верховна Рада скасувала недоторканність, а також надала дозвіл на затримання та арешт депутатки Надії Савченко. За зняття недоторканності проголосували 291 народний депутат, за надання дозволу на затримання 277, арешт — 268. Проголосували депутати усіх фракцій, окрім «Опозиційного блоку». 

Після голосування слідчий СБУ затримав Савченко прямо в приміщені Верховної Ради. Оголосив підозру їй особисто генеральний прокурор Юрій Луценко. 

Перед цим генеральний прокурор Юрій Луценко показав у сесійній залі фільм нібито з доказами того, як Савченко вивозила зброю з окупованих територій для теракту у Києві.

На відео людина, схожа на Савченко, говорить зі спецпризначенцями про планування нападу на урядовий квартал, Верховну Раду. Вона каже спецпризначенцю на прізвище Березень, що головною їхньою ціллю є секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов, президент Петро Порошенко та міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

На регламентному комітеті після звинувачень генпрокурора Савченко заявляла, що навмисно дала себе видати, а її плани навмисно були занадто нереальними: 

Відео: Генеральна прокуратура України

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Бабах»: у чому підозрюють Надію Савченко

Рівно 2 роки тому, 22 березня у російському Донецьку Савченко засудили до 22 років колонії суворого режиму за нібито убивство російських журналістів.

На засіданні комітету вона про це також нагадала. Вказавши, що тоді українські спецслужби змогли відстежити її пересування після захоплення у полон бойовиків за сигналом телефону, що доводило, що до вбивства журналістів вона не причетна.

Цього разу Савченко запевняла, що навмисно взяла з собою телефон, щоби її могли відстежити. Такі дії вона пояснює спробою налякати владу.

Вранці, 22 лютого, парламентський Комітет з питань регламенту рекомендував депутатам зняти недоторканність з Савченко.

Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що слідчі ГПУ мають докази того, що депутатка Савченко планувала теракт у залі Верховної Ради. 15 березня Савченко прийшла на допит до СБУ й дала брифінг. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Савченко: У Раді ніколи не вибухнула б граната, якби там була хоч одна невинна душа

Рада одразу ж виключила депутатку Надію Савченко з Комітету з питань національної безпеки і оборони. Того ж дня, 15 березня,  Регламентний комітет Ради отримав подання ГПУ на арешт Савченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про затриманого переговорника Рубана.

Поділитись: