Генеральний прокурор стверджує, що гроші на підготовку теракту у Києві, у причетності до якого підозрюють народну депутатку Надію Савченко, давав Володимир Рубан.

Генеральний прокурор стверджує, що гроші на підготовку теракту в Києві, у причетності до якого підозрюють народну депутатку Надію Савченко, давав Володимир Рубан.

Це озвучив на засіданні регламентного комітету Верховної Ради генеральний прокурор Юрій Луценко, передає кореспондентка Громадського.

«Савченко звернулася до офіцерів 8 полку спеціального призначення Ляща, Кота, Захарченкова та Березеня отримали від неї пропозицію повалити держлад. Офіцери полку дійшли висновку, що пропозиція Савченко — це маячня божевільної, але коли в листопаді Рубан надав їм кошти для перевезення зброї, вони одразу повідомили в СБУ», — сказав Луценко.

Офіцер у суді стверджував, що «Рубан попросив вантажний автобус за гроші».

«Я надав їм автомобіль, Савченко сказала, що везтимуть з ОРДЛО міномети», — переповів генпрокурор слова офіцера.

Комітет розглядає питання про зняття недоторканості, дозвіл на притягнення до відповідальності і взяття під варту Надії Савченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Бабах»: у чому підозрюють Надію Савченко

15 березня Савченко прийшла на допит до СБУ й дала брифінг. Депутатка на брифінгу заявила: «Хто не думав підірвати Банкову або Верховну Раду? Ми що, живемо в 37-му році, у сталінські часи, коли це є злочином? Про це що не можна говорити на вулиці? У нас про це не говорить тільки ледачий», — заявила Савченко.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що слідчі ГПУ мають докази того, що депутатка Савченко планувала теракт у залі Верховної Ради.

Рада одразу ж виключила депутатку Надію Савченко з Комітету з питань національної безпеки і оборони. Того ж дня, 15 березня,  Регламентний комітет Ради отримав подання ГПУ на арешт Савченко.

Нагадаємо, депутатку Надію Савченко викликали на допит до СБУ у зв'язку з розслідуванням провадження стосовно арештованого переговорника Володимира Рубана. Сама депутатка заявила, що вимагає вручити повістку на допит в СБУ їй особисто в руки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Савченко: У Раді ніколи не вибухнула б граната, якби там була хоч одна невинна душа

Поділитись: