УКРАЇНА

Адвоката та громадського захисника Балуха не пустили в СІЗО

16 вересня, 2018 09:04
УКРАЇНА/Адвоката та громадського захисника Балуха не пустили в СІЗО
Зберегти
Вигляд
Адвоката українського політв'язня Володимира Балуха та його громадського захисника архієпископа сімферопольського і кримського, голову Херсонської єпархії УПЦ КП Климента все ж не пустили до СІЗО в Сімферополі після повідомлень про побиття в'язня.

Адвоката українського політв'язня Володимира Балуха та його громадського захисника архієпископа Сімферопольського і Кримського, голову Херсонської єпархії УПЦ КП Климента все ж не пустили до СІЗО в Сімферополі після повідомлень про побиття в'язня.

Про це Громадському повідомив архієписком Климент.

Він також додав, що разом з адвокатом вони двічі зв'язувалися із незаконною Федеральною «службою» виконання покарань Криму та просили про сприяння в доступі до політв'язня.

«У Федеральній «службі» виконання покарань по Криму потім у грубій формі сказали, що ніхто не буде сприяти», — сказав Климент.

Архієпископ зазначив, що начальник СІЗО сказав: «Я його бачив, з ним все нормально». Проте архієпископ додає, що не знає, що для начальника СІЗО є «нормальним станом».

Архієпископу та адвокату сказали звертатися в СІЗО у робочий день — понеділок.

Удень адвоката політв’язня Володимира Балуха та громадського захисника архієпископа Климента не пускали в СІЗО Сімферополя, де утримують Володимира, посилаючись на неробочий день. 

Увечерні 14 вересня заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що політв’язня Балуха побили представники адміністрації СІЗО Сімферополя. 

У СІЗО відкидають інформацію про побиття Балуха співробітниками колонії, повідомила Громадському адвокатка Балуха Ольга Дінзе.

«Адміністрація СІЗО заявляє, що ніяких прецедентів не було. Тому тільки особиста зустріч дасть можливість зрозуміти», — зазначила вона.

Раніше адвокатка Ольга Дінзе повідомила, що Балух почувається дуже погано та змушений приймати знеболювальне.

6 вересня Росія направила до Європейського суду з прав людини інформацію про здоров’я чотирьох українських політв’язнів, зокрема Володимира Балуха. Водночас РФ заявила, що жоден з них нібито не голодує.

1 вересня заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Балух дуже погано почувається.

За час голодування він втратив 30 кілограмів ваги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Політв’язень Балух написав листа українцям: «Вітаю всіх, хто любить Україну»

5 липня підконтрольний окупаційній владі Раздольненський районний суд Криму визнав українського політв’язня Володимира Балуха винним у нібито побитті начальника ізолятору тимчасового тримання та засудив його до 5 років позбавлення волі та штрафу 10 тисяч рублів.

10 серпня мати політв’язня Володимира Балуха відвідала його в ізоляторі тимчасового тримання у Криму. За словами матері, Володимир не розповідає їй про стан свого здоров’я, аби її не засмучувати.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомляв, що Володимира Балуха продовжують тримати у загальній камері. Адміністрація СІЗО у Сімферополі не враховує його важкий стан. За його словами, Балуха потрібно перевести в камеру з двома ув’язненими

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Волів би вберегти Україну від дзеркальної відповіді агресору» — політв’язень Балух написав листа президенту

Президент України Петро Порошенко подякував Балуху за написаний йому лист.

Володимир Балух оголосив голодування 19 березня на знак протесту проти сфабрикованої щодо нього справи.

Адміністрація СІЗО в анексованому Сімферополі не документує перебіг голодування незаконно засудженого окупаційною владою українського активіста Володимира Балуха.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини