Адвокатка потерпілих у справі щодо ексберкутівців Олена Сторожук заявила про відвід судді через начебто її упередженість у розгляді апеляційних скарг колишніх бійців спецпідрозділу «Беркут» на заміну запобіжних заходів.

Про це передає кореспондентка hromadske з зали суду.

«Якщо ви не заявляєте самовідвід у зв'язку з тиском на вас, то вам його заявляю я», — сказала адвокатка.

За її словами, на суддю чинять тиск під час розгляду справи.

Нагадаємо, 27 грудня Київський апеляційний суд розглядає апеляційні скарги колишніх бійців спецпідрозділу «Беркут», обвинувачених у справі про розстріл на Інститутській в лютому 2014 року, про заміну запобіжного заходу.

До суду надійшла постанова генпрокурора Руслана Рябошапки про заміну групи прокурорів. Однак суд дозволив долучитися до справи і новим, і колишнім прокурорам.

Нагадаємо, 23 грудня на переговорах у Мінську Тристороння контактна група домовилася про обмін полонених між Україною та самопроголошеними «Л/ДНР» до кінця 2019 року.

Два джерела, дотичних до судової справи про розстріли на вулиці Інститутській в Києві, розповіли hromadske, що українська сторона планує передати бойовикам «ДНР» і «ЛНР» колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року, в межах обміну полонених. Йдеться про Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна, які перебувають під вартою, а також Сергія Тамтуру й Олександра Маринченка, які залишаються під цілодобовим домашнім арештом.

Родини Героїв Небесної сотні звернулись до президента Зеленського з проханням не звільняти колишніх беркутівців для обміну.

24 грудня ознайомлений з питаннями обміну адвокат Валентин Рибін заявив, що Україна викреслює ексберкутівців зі списків на обмін і тим самим ставить увесь обмін під загрозу зриву.

Поділитись: