Адвокату президента США Дональда Трампа, Рудольфу Джуліані, нададуть звання почесного мера Анатевки — населеного пункту на Київщині, побудованого на кошти єврейської громади.

Про це заявив головний рабин України та Києва Моше Реувен Асман.

Своє рішення він пояснив тим, що Джуліані підтримував єврейські ініціативи, а також відомий як борець за права людини.

«Саме тому ми ухвалили рішення про присвоєння Рудольфу Джуліані звання почесного мера Анатевки — нашого історичного містечка, оспіваного Шолом-Алейхемом, батьківщини Скрипаля на даху. Всупереч обставинам, сподіваємося, що він прийме це звання. Це було б великою честю для Анатевки і для всієї єврейської громади», — вказав головний рабин.

Візит Джуліані планували на 14 травня, як зазначає Асман, для Ізраїлю та євреїв це важлива дата, адже у 2018 цього дня з ініціативи Трампа посольство США перенесли до Єрусалима.

Нагадаємо:

  • 11 травня стало відомо, що адвокат Дональда Трампа, Рудольф Джуліані, який мав приїхати в Україну для зустрічі з Зеленським, скасував свій візит.
  • Причиною скасування візиту стали «виснажливі атаки», яким піддали Джуліані після анонсування свого візиту. Крім того, адвокат Трампа припустив, що в Україні він опиниться у середовищі людей, які є «ворогами президента», у деяких випадках і «ворогами США».
  • Зокрема серед причин скасування свого візиту Джуліані назвав народного депутата Сергія Лещенка.
  • Так, адвокат Трампа звинуватив Лещенка у публікації «чорної бухгалтерії» Партії регіонів, в якій ідеться про виплати грошей екс-главі передвиборчого штабу Трампа Полу Манафорту. Джуліані назвав фейком цю історію. Проте насправді першою про цю «амбарну книгу Партії регіонів» написала газета The New York Times.
  • Про візит Джуліані повідомляла газета The New York Times. За даними видання, адвокат Трампа хотів переконати Зеленського продовжити розслідування в інтересах Білого дому — а в такий спосіб допомогти Трампу в його президентській кампанії 2020 року.
Поділитись: