Збройні сили Афганістану здійснили наземні та повітряні атаки по позиціях екстремістського угруповання «Талібан», внаслідок чого загинула 51 людина.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на Міністерство оборони Афганістану.

Так, повідомляється, що урядові сили провели 13 наземних атак та 12 повітряних ударів у дев'яти провінціях.

Водночас, чиновники північної провінції Балх заявили, що під час авіаударів загинули щонайменше 3 жінки та 4 дитини.

Уряд пообіцяв надіслати місію для розслідування повідомлень про загибель цивільних.

Своєю чергою, таліби заявили, що здійснили ще дві атаки на позиції афганських військ.

Зокрема, як повідомив речник талібів Забіула Муджахід, в ніч на 25 січня внаслідок атаки на контрольно-пропускні пункти військ Афганістану в Кундузі 10 військових загинули та 3 дістали поранення.

Крім того, таліби зазначили, що потрапили в засідку патрульних афганських військ у Балху, вбивши 8 військових.

Нагадаємо, 12 січня стало відомо, що Національний повітряний корпус Афганістану на сході країни в провінції Кундуз вбив одного з ватажків екстремістського угруповання «Талібан» внаслідок авіаудару.

Наприкінці 2019 року екстремістське угруповання «Талібан» погодилося на тимчасове припинення вогню на 10 днів на території Афганістану.

Талібан — радикальний ісламістський рух, що діє в Афганістані та Пакистані. Виник у 1994 році. Його перші члени вербувалися з афганських біженців, які залишили Афганістан через війну 1979-1989 рр. і отримували релігійну освіту на території Пакистану.

Сьогодні, за різними оцінками, чисельність бойовиків «Талібан» становить від 25 до 45 тисяч людей. У 2003 році Радою Безпеки ООН рух визнано терористичною організацією.

Після терористичних атак 11 вересня 2001 року США розпочали «війну проти терору» й «Талібану» зокрема, адже ті співпрацювали з «Аль-Каїдою» та Осамою бін Ладеном. Після приходу американців в Афганістан Талібан утратив значні території й залишив Кабул та інші великі міста.

За різними даними, таліби в Афганістані контролюють від 10% до 70% територій. У районах, підконтрольних Кабулу, вони часто влаштовують терористичні атаки.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile