ENRU

Скоп'є та Афіни розпочали перемовини щодо назви республіки Македонія

4d7fcebc55a88dec6
Міністр закордонних справ Нікос Котзіас (зліва), міністр закордонних справ Нікола Димитров (справа) та македонський Прем'єр-міністр Зоран Заєв (у центрі) під час зустрічі у македонській столиці Скоп'є 23 березня 2018 Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Македонія та Греція розпочали перемовини для вирішення питання щодо назви колишньої югославської республіки Македонія.

Про це повідомляє Аssociated Рress. 

Міністри закордонних справ Македонії та Греції заявили, що обидві їхні країни розпочали «важливі переговори», щоб вирішити багаторічну суперечку.

Міністри Нікола Димитров та Нікос Котзіас заявили у п'ятницю на спільній прес-конференції у Скоп'є, що вирішення є необхідною «інвестицією у майбутнє».

На початку березня тисячі людей у столиці Македонії вийшли на вулиці міста на знак протесту проти можливої зміни назви країни.

Нагадаємо, у Македонії відбудеться референдум про зміну назви країни. Таким чином македонський прем'єр-міністр Зоран Заєв сподівається завершити суперечку з Грецією, яка триває з 1990-х років і блокує вступ країни в НАТО та ЄС.

5 лютого в Афінах відбулися чергові масові протести з вимогою  перейменувати Македонію.

Македонія з часів розпаду Югославії сперечається з Грецією щодо назви. На вимогу Греції Македонія була прийнята в ООН в 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ). Греція наполягає на тому, щоб назву Македонії було змінено, щоб уникнути плутанини з грецької провінцією — історичним регіоном Македонія, яка межує з однойменною незалежною республікою.

Греція через це блокує вступ Македонії до Євросоюзу і НАТО.

Раніше повідомлялося, що Македонія перебуває серед тих країн, які сподіваються на вступ до Євросоюзу, проте досі офіційних перемовин щодо них ще не розпочали.