Пікет під Лук'янівським СІЗО щодо недопущення обміну ексберкутівців, 29 грудня 2019 року
Фото:

hromadske

Під Лук'янівським СІЗО столиці, де досі триває пікет щодо недопущення обміну ексберкутівців «Чорної роти», заявили про плани завершувати акцію.

Про це hromadske повідомив співкоординатор «Руху опору капітуляції» Олександр Іванов.

Він заявив про недосягнуту мету акції та плани її завершувати.

«Цю інформацію я прочитав щойно, що «Беркут»обміняли. Що можу сказати? Сьогодні було розтоптане правосуддя та Революція Гідності. Жодних шансів тепер покарати вбивць Небесних сотні, з'ясувати правду — немає. Я думаю, акція буде закінчуватися, оскільки мета її, на жаль, не була досягнута», — сказав Іванов. 

Також біля СІЗО була присутня народна депутатка від «Європейської Солідарності» Вікторія Сюмар. Її пустили в будівлю і повідомили, що «незаконно утримуваних» осіб наразі у будівлі немає.

28 грудня 2019-го група активістів блокувала виїзд автозаків із Лук'янівського СІЗО, де перебувають троє з п‘яти обвинувачених у вбивствах на Майдані ексберкутівців.

Наступного дня вони продовжили протестувати проти видачі ексберкутівців у межах обміну.

Пікет під Лук'янівським СІЗО щодо недопущення обміну ексберкутівців, 29 грудня 2019 року
Фото:

hromadske

усе про обмін читайте тут

Нагадаємо, 23 грудня на переговорах у Мінську Тристороння контактна група домовилася про обмін полонених між Україною та самопроголошеними «Л/ДНР» до кінця 2019 року.

Згодом стало відомо, українська сторона планує передати бойовикам «ДНР» і «ЛНР» колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року, в межах обміну полонених. Йдеться про Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна, які перебували під вартою, а також Сергія Тамтуру й Олександра Маринченка, які залишалися під цілодобовим домашнім арештом.

Родини Героїв Небесної сотні зверталися до президента Зеленського з проханням не звільняти колишніх беркутівців для обміну.

24 грудня ознайомлений з питаннями обміну адвокат Валентин Рибін заявив, що Україна викреслює ексберкутівців зі списків на обмін і тим самим ставить увесь обмін під загрозу зриву.

Однак 28 грудня Київський апеляційний суд відпустив усіх п'ятьох ексберкутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року, під особисте зобов'язання.

Того ж дня Зеленський заявив, що обмін запланований на 29 грудня, однак на той час остаточні списки були не узгоджені.

Поділитись: