Активісти руху «Чесно» і організації «Центр UA» закликали народних депутатів не підтримувати зміни до виборчого законодавства, якими передбачено скасування мажоритарної системи і закриті списки.

Так, у заяві активісти закликають перейти на пропорційну систему виборів з відкритими регіональними списками.

«Ми переконані, що введення будь-якої іншої системи на позачергових або чергових виборах означатиме зраду очікувань виборців як 302 народних депутатів, які підписалися під коаліційною угодою 2014 року, так і зраду очікувань виборців новообраного президента Володимира Зеленського, який обіцяв відкриті списки», — відзначили там.

На думку активістів, якщо законопроект про скасування мажоритарної системи приймуть найближчим часом, депутати не залишать виборцям і громадянському суспільству жодних шансів повноцінно з ним ознайомитися.

В «Чесно» також підкреслили, що обраний за правилами закритих списків і зі зниженням прохідного бар'єру парламент буде не тільки мати труднощі з формуванням коаліції і ухваленням реформаторських рішень, але і «стане територією внутрішньопартійної диктатури».

«Перехід на закриті списки і надання партіям імперативного мандата виглядають як відверта картельна змова політичних еліт для збереження себе у владі», — йдеться у заяві активістів.

Вони закликали народних депутатів не ставати учасниками змови, яка «може перекреслити надії громадян на формування підзвітного представницького органу влади».

В «Чесно» додали, що президент і парламентарії мають знайти спосіб провести наступні парламентські вибори за пропорційною системою з відкритими регіональними списками.

«Це можливо тільки за умови ухвалення проекту Виборчого кодексу № 3112−1 або проекту закону Про вибори народних депутатів України № 7366−3 і проведення чергових парламентських виборів в останню неділю жовтня 2019 року», — резюмували там.

Активісти нагадали, що запровадження пропорційної системи з відкритими регіональними списками було передвиборною обіцянкою переважної більшості фракцій Верховної Ради восьмого скликання і зобов’язанням коаліційної угоди, під якою підписалися 302 народних депутати.

Публічно закликав прийняти «багатостраждальний Виборчий кодекс» і ввести відкриті списки й Зеленський.

Раніше повідомлялось, що Верховна Рада не включила до порядку денного законопроект президента Володимира Зеленського про зміну виборчого законодавства.

Нагадаємо:

А міськголови Харкова й Одеси Геннадій Кернес і Геннадій Труханов домовилися про створення нової політичної сили — умовної «партії мерів» — з якою планують піти на парламентські вибори.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile