Активісти в Канаді запитали Авакова, хто замовив Катю Гандзюк
Під час Міжнародної конференції з питань реформ в Україні, яка відбулася в Канаді за участі міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, активісти влаштували акцію «Хто замовив Катю Гандзюк?».
Про це повідомила голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик у Facebook.
«Влаштували Авакову теплий прийом в Канаді. Хто замовив Катю Гандзюк?», — написала вона, опублікувавши фото з акції.
Активісти у залі підняли плакати «Хто замовив Катю Гандзюк?» коли Аваков був на сцені.
Як повідомлялося, 6 червня Покровський райсуд Дніпропетровської області ухвалив вирок обвинуваченим у нападіна Катерину Гандзюк. Організатора нападу Сергія Торбіна засудили до 6,5 позбавлення волі, а безпосереднього нападника Микиту Грабчука — до 6 років в'язниці. Причетних до нападу Володимира Васяновича, В’ячеслава Вишневського засудили на 4 роки ув’язнення, а Віктора Горбунова на 3 роки.

Що треба знати про справу Гандзюк:
· 31 липня Херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні. Активісти та знайомі повідомили, що вона померла від розриву тромбу.
· У серпні 2018-го правоохоронці затримали шістьох підозрюваних: Микиту Грабчука, Сергія Торбіна (організатор), Віктора Горбунова, В’ячеслава Вишневського, Володимира Васяновича та Миколу Новікова. Суд взяв їх під варту, однак невдовзі з’ясувалося, що останній ніяк не причетний до справи і його відпустили з-під варти.
· Чоловіків спершу обвинувачували у нападі, а після смерті Гандзюк змінили статтю на умисне вбивство.
· У листопаді 2018-го справі Гандзюк взяли під варту колишнього помічника депутата Верховної Ради від «Блоку Петра Порошенка» Миколи Паламарчука Ігоря Павловського. Йому оголосили підозру за двома статтями: «співучасть у вбивстві» (ч.3 ст.27) та «умисне вбивство, вчинене з особливою жорстокістю з корисливих мотивів, на замовлення, за попередньою змовою групою осіб» (п. 4,6,11,12 ч.2 ст.115). Павловського слідство вважає посередником між замовником та виконавцями нападу.
· У грудні 2018-го генпрокурор Юрій Луценко заявив, що у справі Гандзюк оголосили ще одну підозру. Новим підозрюваним є громадянин Олексій Левін. За версією слідства, саме Левін був ключовою фігурою в організації нападу на Гандзюк. Наразі він пербуває у розшуку.
· У січні 2018-го батько Катерини Гандзюк заявляв, що ймовірний організатор вбивства Каті співпрацює з головою Херсонської обласної ради, партійцем партії «Батьківщина» Владиславом Мангером та тісно співпрацює з головою Херсонської обласної державної адміністрації, партійцем «Блоку Петра Порошенка Андієм Гордєєвим, а також заступником Гордєєва Євгеном Грищуком.
· У лютому 2019-го генпрокурор Юрій Луценко заявив, що доказів причетності голови Херсонської обласної держадміністрації Андрія Гордєєва до вбивства Гандзюк немає.
· Також у лютому лютого голові Херсонської облради Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк. Раніше бюро Херсонської обласної організації
· У квітні стало відомо, що підозрюваному в організації вбивства Катерини Гандзюк — Сергію Торбіну та чотирьом іншим ймовірним виконавцям убивства активістки «пом’якшили» підозру: тепер їх звинувачують в умисному нанесенні тяжких тілесних ушкоджень, а не у «вбивстві». У ГПУ пояснили, що зробили це, бо фігуранти справи пішли на угоду зі слідством.
· Також прокуратура змінила підозру ще одному фігуранту справи Гандзюк — екс-помічнику нардепа Ігорю Павловському. Замість організації вбивства його звинуватили у замовчуванні (частина 1 статті 396 Кримінального кодексу). Ця стаття також передбачає «пом’якшення» покарання.
· Крім того, кримінальну статтю пом'якшили ймовірному замовнику нападу на Гандзюк Владиславу Мангеру, очільнику Херсонської облради.
Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабаря — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.
Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк
- Поділитися: