Справа Гандзюк: У Генпрокуратурі пояснили, чому пом’якшили статтю Мангеру

Голова Херсонської облради Владислав Мангер під час засідання Шевченківського суду Києва, 14 лютого 2019 року
Голова Херсонської облради Владислав Мангер під час засідання Шевченківського суду Києва, 14 лютого 2019 рокуВікторія Рощина / Громадське

У Генпрокуратурі заявили, що пом’якшили статтю главі Херсонської облради Владиславу Мангеру, підозрюваному в організації вбивства Катерини Гандзюк, через «здобуті докази».

Про це повідомив речник ГПУ Андрій Лисенко.

«Владиславу Мангеру органом досудового розслідування змінено підозру на ч.3 ст. 27 та ч.2 ст. 28, ч.2 ст. 121 КК України як організатору злочину, скоєного за попередньою змовою групою осіб. Підозру змінено, виходячи із здобутих доказів та наявних у слідства підстав», — написав він у Facebook.

Нова стаття (ч.2 ст. 121), за якою звинувачують Мангера, це — «умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення, або вчинене групою осіб, а також з метою залякування потерпілого або інших осіб, або вчинене на замовлення, або спричинило смерть потерпілого».

Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі строком від 7 до 10 років.

Нагадаємо, на цю ж статтю змінили підозру п’ятьом підозрюваним у нападі на Гандзюк. В ГПУ пояснили, що зробили це, бо фігуранти справи пішли на угоду зі слідством.

Нагадаємо:

31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. 4 листопада Катерина Гандзюк померла у лікарні.

Херсонську активістку, а також радницю міського голови Катерину Гандзюк 31 липня облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні. Активісти та знайомі повідомили, що вона померла від розриву тромбу.