Активістка та координаторка антиплагіатної ініціативи «Дисергейт» Світлана Благодєтєлєва-Вовк заявила про переслідування та погрози сексуального характеру після викриття плагіату в очільника міністерства освіти та науки Сергія Шкарлета.

Про це вона розповіла під час пресконференції в середу, 7 жовтня.

Свою першу заяву щодо плагіату Шкарлета Благодєтєлєва-Вовк опублікувала 3 червня, а пізніше написала ще 8 публікацій. За п'ятьма випадками плагіату в.о. міністра Світлана направила заяви до МОН та НАЗЯВО. Та, за словами активістки, вже з другої половини червня — на початку липня почалося її переслідування.

«Третього липня на мою пошту прийшов лист від особи, яка вже восьмого липня почала у своїх листах здійснювати погрози сексуального характеру», — розповіла жінка.

Зокрема, координаторці надсилали погрози про зґвалтування, фотографії її будинку та особисті фото. Невідомий чоловік також приходив до під'їзду жінки та фотографував вхідні двері її квартири.

Водночас декілька новинних ресурсів опублікували слова «політолога» Гороховського про нібито судимість Благодєтєлєвої-Вовк, що є неправдою.

Юристка та виконавча директорка і членкиня правління Центру протидії корупції Дар'я Каленюк зазначила, що між розкриттям плагіату Сергія Шкарлета і нападками на активістку прослідковується зв'язок: «Хронологія очевидна... І не можна виключати, що це помста Шкарлета».

2 вересня Світлана Благодєтєлєва-Вовк звернулась до поліції, де її заяву зареєстрували як звернення громадян. Спочатку правоохоронці не побачили складу злочину в переслідуванні активістки, назвавши це «романтичними записками». Однак 13 вересня все ж відкрили кримінальну справу.

Плагіат Сергія Шкарлета

Ще у серпні повідомлялось, що в статті для докторської очільника Міносвіти — суцільний плагіат. Це був вже восьмий такий аналіз. 11 вересня 2020 року Комітет етики Національного агентства з питань забезпечення якості вищої освіти знову виявив плагіат у роботах Сергія Шкарлета. 

Крім самого комітету, уривки з робіт на перевірку надсилали трьом незалежним закордонним експертам зі США, Польщі та Чехії. Усі вони підтвердили запозичення в роботах очільника МОН.

Сам Сергій Шкарлет заперечує свою академічну недоброчесність, посилаючись на результати комісії університету в Чернігові, де колись працював ректором. Також міністр подав до суду ㅡ він вимагає визнати протиправними дії Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Поділитись: