Китайський виробник смартфонів та комунікаційного обладнання Huawei представив власну операційну систему — Harmony OS. Презентація відбулася на тлі тиску на Huawei з боку США, адже концерну загрожує втрата доступу до Android через американські санкції.

У Huawei натякнули, що Harmony OS може стати повноцінною альтернативою операційній системі Android, яка нині охоплює 80% ринку смартфонів та використовується, зокрема, й на пристроях виробництва Huawei.

Нову можна буде встановити як на смартфони, так і на комп’ютери, планшети та на смарт-годинники. У компанії запевняють, що перехід зі старої системи на нову технічно «дуже простий». 

У Huawei кажуть, що працювали над цією операційною системою два роки. Harmony OS особлива тим, що вона не базується на таких операційних системах, як Unix або Linux. 

«Ми хочемо створити глобальну операційну систему, яку буде використовувати не тільки Huawei», — сказав менеджер компанії під час презентації. 

Він додав, що у пріоритеті Huawei поки що і надалі залишається використання Android, аби не розривати вже наявну «екосистему» з додатків та сервісів. Але якщо компанії знову обмежать доступ до якогось сервісу, тоді Huawei зможе безболісно перейти власну операційну систему.

Першим смартфоном з HarmonyOS стане Huawei Mate 30 Lite. Але це актуально тільки для Китаю. На міжнародному ринку продаватимуть версії з Android Q і оболонкою EMUI.

Нагадаємо:

  • 27 травня компанія Microsoft припинила приймати нові замовлення від китайського виробника смартфонів та комунікаційного обладнання Huawei Technologies.
  • 25 травня Huawei виключили з асоціації SD, у зв’язку з чим компанія не зможе використовувати карти пам’яті SD та порти для них.
  • 20 травня Google відмовився від співпраці з китайським гігантом Huawei після того, як Міністерство торгівлі США внесло компанію в чорний список.
  • 16 травня президент США Дональд Трамп оголосив у США надзвичайний стан через загрози безпеці комп’ютерної системи, а компанія Huawei потрапила у чорний список. За даними ЦРУ, китайського гіганта Huawei фінансує китайська розвідка, армія і комісія з нацбезпеки Комуністичної партії. Водночас компанія Huawei заявила, що її робота не є загрозою і каже, що вона є незалежною від китайського уряду.
  • 17 березня компанія Huawei повідомила, що створила резервну операційну систему на випадок серйозного погіршення відносин із США. Китайська компанія має намір перейти на неї, якщо не зможе використовувати Windows і Android.
  • У лютому США заявили, що не зможуть співпрацювати з країнами, які використовують системи Huawei.
  • Наприкінці січня Міністерство юстиції США офіційно висунуло 13 звинувачень китайському телекомунікаційному гіганту Huawei, а також фінансовій директорці компанії Мен Ванчжоу.
  • Виконувач обов’язків директора адміністративно-бюджетного управління Білого дому США Рассел Воут вважає, що обмеження використання продукції китайської Нuawei призведе до негативних наслідків для американських компаній. У зв’язку з цим Воут запропонував відкласти введення заборони на продукцію Huawei.
Поділитись: