ENRU

Amazon заборонила використовувати свою мережу в ролі проксі

Amazon заборонила використовувати свою мережу для приховування кінцевої адреси. Доступ до технології збережуть лише розробники системи.

Про це повідомляється в блозі компанії.

Згідно із заявою, захід спрямований проти недобросовісних розробників, які використовують мережу для обману користувачів і поширення шкідливих програм.

Зазначається, що відключення цієї функції вплине також на сервіси, які використовували мережу Amazon для обходу блокування. Зокрема месенджер Telegram, який заблокували в Росії за позовом Роскомнагляду. Втім для Telegram ця функція була не єдиним способом обійти заборону.

16 квітня у Росії почали блокувати Telegram. Крім того, у країні заявили, що блокуватимуть інструменти для обходу заборони Telegram.

Того ж дня Роскомнагляд почав блокувати ІР-адреси компаній Amazon та Google, хостинг яких використовує нещодавно заборонений в Росії месенджер Telegram.

Роскомнагляд вимагав від Amazon та Google закрити доступ до ІР-адрес для Telegram. Проте пізніше розблокував три мільйони адрес Amazon, що не використовувалися Telegram.