«Америці варто зважати на власні проблеми» — у Китаї відреагували на заяву віцепрезидента США про підтримку Гонконгу
Китай різко відреагував на промову віцепрезидента США Майка Пенса від 24 жовтня, у якій він висловив підтримку протестувальникам у Гонконгу та звинуватив КНР в обмеженні прав та свобод громадян. Влада Китаю назвала заяву Пенса «брехнею» та закликала «не ігнорувати проблеми, які є всередині самий Сполучених Штатів», як—от расизм.
Про це повідомляє видання Bloomberg.
Хуа Чуньїн, речниця Міністерства закордонних справ КНР заявила, що Пенс «намагався порушити єдність та внутрішню стабільність Китаю» та наголосила, що справи Гонконгу, Тайваню та Сіньцзян-Уйгурського автономного регіону — це виключно «внутрішньополітичні справи» Китаю.
«Сполучені Штати уже відкинули власну мораль та довіру до них. Ми дуже сподіваємося, що американці будуть у змозі поглянути самі на себе, вирішити власні проблеми та навести лад у власному домі», — підкреслила Чуньїн.
Нагадаємо, 24 жовтня віцепрезидент США Майк Пенс виголосив промову, присвячену політиці США щодо Китаю, в якій звинуватив Пекін у згортанні прав і свобод у Гонконгу. Пенс зазначив, що Гонконг є «живим прикладом того, що може статися, якщо Китай підтримає свободу». Віцепрезидент виголосив промову за день до початку нового раунду торговельних переговорів між США й Китаєм.
Масові акції протесту тривають у Гонконзі з червня 2019 року. Спочатку їхні учасники вимагали скасувати поправку до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Очільниця території Керрі Лем 23 жовтня виконала свою обіцянку відкликати поправку, проте протести це не зупинило.
Згодом протестувальники почали вимагати демократичних реформ, зокрема загального виборчого права, розслідування випадків насильства силовиків над протестувальниками та відставки самої Лем.
Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».
- Поділитися: