Фото:

U.S. Customs and Border Protection

Прикордонно-митна служба США (CBP) конфіскувала в Нью-Йоркському порту 13 тонн товарів. Митники підозрюють, що їх створювали з людського волосся в китайському регіоні Сінцзян, де розташовані так звані «табори перевиховання» для мусульман-уйгурів.

Про це повідомляє пресслужба CBP.

Прикордонно-митна служба припускає, що конфісковані товари могли створюватися в умовах примусової праці, відсутності оплати за неї та обмеження пересування робітників. Загальна вартість товарів оцінюється у 800 тисяч доларів.

«Американським імпортерам украй важливо забезпечувати, щоб їхні ланцюги постачання відповідали людським та етичним стандартам, чого від них очікують американський уряд та споживачі», — зазначила представниця CBP Бренда Сміт, додавши, що виробництво конфіскованих товарів становить «дуже серйозне порушення прав людини».

Митники також додали, що в разі, якщо перевірка не виявить порушень, а імпортер підтвердить, що товари виготовлялися без порушень, їх повернуть.

Нагадаємо, в липні 2019 року влада Китаю заявила, що звільнила 90% уйгурів, які перебували у виправних таборах. Натомість сім’ї затриманих заявили, що це неправда.

Перший офіційний документ про «боротьбу з екстремізмом» у Сіньцзяні було оприлюднено в листопаді 2018 року. У ньому йшлося про існування «таборів перевиховання» для уйгурів — корінного народу цього району КНР. Дії влади Китаю щодо уйгурів неодноразово піддавалися критиці з боку міжнародних організацій та країн Заходу.

Уйгури — це мусульманське населення тюркського походження, яке проживає в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі Китаю. З 22 мільйонів тамтешнього населення понад 8 мільйонів складають уйгури.

За різними оцінками, у так званих «таборах перевиховання» перебуває від 1,5 до 3 мільйонів уйгурів. За даними групи Etnam, яка виступає за право уйгурів на незалежність, у Сіньцзяні таких таборів може бути понад 460.

Поділитись: