Закон про неповернення націоналізованих банків колишнім власникам оприлюднили у парламентському виданні «Голос України»: це означає, що він остаточно набув чинності.

Так, закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізмів регулювання банківської діяльності» оприлюднили в номері від 22 травня.

Напередодні, 21 травня, його підписав президент Володимир Зеленський.

Нагадаємо, закон регулює повноваження Національного банку щодо виведення банків з ринку, визнання їх банкрутами. Також закон однозначно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам.

Через те, що закон стосується передусім ситуації з ПриватБанком, яким до націоналізації володів олігарх Ігор Коломойський, його також називають «антиколомойським».

Ухвалення цього закону було ключовою вимогою, яку Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання кредитної програми. Раніше серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, який Рада схвалила у другому читанні 31 березня.

Кредитну програму Україні МВФ схвалив 22 травня.

Нагадаємо, Верховна Рада України 13 травня проголосувала у другому читанні та в цілому так званий банківський закон, необхідний для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом.

14 травня народний депутат Антон Поляков оскаржив в Окружному адміністративному суді Києва ухвалення банківського закону. Він є колишнім депутатом від «Слуги Народу», нині позафракційний, і подав до закону понад 6 тисяч правок.

Водночас глава Національного банку України Яків Смолій упевнений, що банківський закон повністю відповідає Конституції, а тому не буде скасований через суд.

Поділитись: