Дохідність українських єврооблігацій, що обертаються на міжнародних фінансових ринках, різко впала після голосування Верховною Радою закону про ринок землі та ухваленням у першому читанні законопроєкту про націоналізовані та збанкрутілі банки.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна», посилаючись на учасників ринку.

Нараз дохідність українських євробондів (тобто позичковий відсоток, який державі потрібно платити за обслуговування боргу за цими цінними паперами) впала нижче 10% річних — це рівень дохідності, який був до запровадження карантину.

Так, євробонди з датами погашення у 2023-2025 роках подешевшали до 9,8-9,9% річних, а найбільш довгострокові єврооблігації, погашення яких відбудеться у 2032 році, — до 8,5% річних.

Також позитивно на ухвалення Радою ключових для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом законів відреагували боргові варанти України (цінні папери, які уряд випустив у ході реструктуризації, виплати за якими залежать від темпів економічного зростання). Вони подорожчали з 50% від номіналу до майже 75% від номіналу.

Нагадаємо, що після запровадження карантину в Україні українські єврооблігації подорожчали до рекордних 13-14% річних.

30 березня Верховна Рада у першому читанні ухвалила так званий «антиколомойський» законопроєкт, а у ніч на 31 березня — закон про ринок землі.

Закони є умовами Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною і надання нового траншу допомоги зокрема. Без допомоги МВФ в умовах світової економічної кризи Україна ризикує зазнати дефолту.

Поділитись: