Антимонопольний комітет оштрафував завод Коломойського «Дніпроазот» на 80 млн грн

Антимонопольний комітет України оштрафував завод «Дніпроазот» на 80,1 млн гривень за зупинку виробництва рідкого хлору у 2018 році. Цей завод входить до групи «Приват» сфери впливу Ігоря Коломойського.

Про це повідомили в пресцентрі АМКУ.

Комітет встановив, що впродовж 2017-2019 років «Дніпроазот» був єдиним підприємством, який виробляв рідкий хлор в Україні з частками 99% у 2017 році, 78% у 2018 та 68% у 2019.

Улітку 2018 року завод на місяць зупинив його виробництво, пояснивши це високими цінами на газ та відсутністю обігових коштів. На момент зупинення виробництва хлору імпортери займали лише 1% ринку.

Унаслідок цього українські водоканали залишилися без постачання дезінфектора у пік попиту — літній період.

У АМКУ зазначили, що технологічний процес очищення питної води є безперервним, тому затримка постачання реагенту могла обернутися епідеміологічною катастрофою національного масштабу.

Під час розслідування інциденту комітет встановив, що вказані причини зупинки виробництв не відповідають дійсності. Натомість справжньою причиною зупинки виробництва, імовірно, є бажання поновити вигідний договір з «Укрнафтою», який виробляв аміак на орендованих потужностях «Дніпроазоту», та підвищити ціни на рідкий хлор.

За результатом розгляду справи комітетом визнав, що «Дніпроазот» зловживав монопольним становищем на ринку, і оштрафував підприємство на 80,1 мільйона гривень.

Що передувало?

15 червня 2018 року у підприємстві «Дніпроазот» повідомили, що припиняють свою роботу у зв'язку зі збитковістю. За словами глави правління підприємства Сергія Сідорова, завод вимушений зупинити роботу через здорожчання природного газу.

На початку липня Київводоканал заявив про загрозу постачанню питної води в Україні. «Європейська бізнес асоціація» зазначила, що виробники напоїв можуть закрити діяльність через дефіцит хлору. «Дніпроазот» відновив роботу хлорних цехів аж 20 липня 2018 року.

Тоді СБУ почала перевірку дій посадових осіб «Дніпроазоту», причетних до виникнення дефіциту рідкого хлору. Натомість АМКУ почав розслідування щодо зловживання підприємством монопольним становищем. Детальніше читайте тут.

Автор: Маркіян Климковецький