УКРАЇНА

Антимонопольний комітет проведе розслідування проти «Дніпроазот» щодо ситуації з рідким хлором

18 липня, 2018 12:54
УКРАЇНА/Антимонопольний комітет проведе розслідування проти «Дніпроазот» щодо ситуації з рідким хлором
Зберегти
Вигляд
Антимонопольний комітет України повідомив про початок розслідування за фактом зловживання монопольним становищем компанією «Дніпроазот», що виготовляє рідких хлор для очищення води.

Антимонопольний комітет України повідомив про початок розслідування за фактом зловживання монопольним становищем компанією «Дніпроазот», що виготовляє рідких хлор для очищення води.

Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Там зазначають, що у разі виявлення порушень компанією, а саме встановлення факту зловживання монопольним становищем, «Дніпроазоту» загрожує штраф у розмірі 10% від річної виручки підприємства.

Водночас, там повідомляють, що не розслідуватимуть встановлені підприємством ціни на його продукцію.

Там зазначають, що часткова або повна відмова компанією, що займає монопольне становище на ринку, від реалізації товару за відсутності альтернативних товарів визнається зловживанням монопольним становищем.

Нагадаємо, 15 червня у підприємстві «Дніпроазот» повідомили, що припиняються свою роботу в зв'язку зі збитковістю. За словами глави правління підприємства Сергія Сідорова, завод вимушений зупинити роботу через здорожчання природного газу, який є сировиною для виробництва і складає близько 80% у вартості продукції підприємства.

Підприємство «Дніпроазот​»​ є виробником і постачальником рідкого хлору і соляної кислоти, які необхідні для очищення води.

6 липня Київводоканал заявив про загрозу постачанню питної води в Україні. Згодом Київводоканал повідомив, що водоканали України наразі розглядають різні способи знезараження води, як альтернативу хлору. Комунальне підприємство Дніпропетровської облради «Аульський водовід» також попередило про можливе припинення постачання питної води мешканцям Дніпра та області через нестачу хлору.

«Європейська бізнес асоціація» зазначила, що виробники напоїв можуть закрити діяльність через дефіцит хлору. А «Громадське радіо» повідомило, що ідеться про Carlsberg, Coca-Cola і PepsiCo.

Однак, виконавча директорка «Європейської бізнес асоціації» Анна Дерев'янко у коментарі Громадському заперечила цю інформацію. 

Також, на запит Громадського, у Carlsberg повідомили, що не закривають завод в Україні через дефіцит хлору, але чекають від Уряду допомоги. Coca-Cola і PepsiCo також спростували інформацію про закриття виробництва в Україні, оскільки знайшли альтернативу хлору «Дніпроазот». 

Також «Дніпроазот» заявило, що готове відновити виробництво за умови підвищення цін на цю продукцію.

Пов`язані новини