УКРАЇНА

«Дніпроазот» відновив роботу хлорних цехів: продукцію випускатимуть найближчим часом

20 липня, 2018 15:10
УКРАЇНА/«Дніпроазот» відновив роботу хлорних цехів: продукцію випускатимуть найближчим часом
Зберегти
Вигляд
Єдина компанія з виробництва рідкого хлору в Україні «Дніпроазот» відновила роботу хлорних цехів 20 липня. Продукцію почнуть випускати найближчим часом.

Єдина компанія з виробництва рідкого хлору в Україні «Дніпроазот» відновила роботу хлорних цехів 20 липня. Продукцію почнуть випускати найближчим часом.

Про це повідомила прес-служба «Дніпроазоту».

Компанія вже закінчила підготовчі роботи до запуску виробництва.

Як зазначає «Дніпроазот», випуск першої продукції очікують найближчим часом.

20 липня Служба безпеки України почала перевірку дій посадових осіб «Дніпроазоту», причетних до виникнення дефіциту рідкого хлору — основного компоненту для забезпечення населення питною водою.

18 липня Антимонопольний комітет України повідомив про початок розслідування за фактом зловживання монопольним становищем компанією «Дніпроазот», що виготовляє рідких хлор для очищення води.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хлорний конфлікт: чим загрожує українцям нестача питної води 

15 червня у підприємстві «Дніпроазот» повідомили, що припиняються свою роботу в зв'язку зі збитковістю. За словами глави правління підприємства Сергія Сідорова, завод вимушений зупинити роботу через здорожчання природного газу, який є сировиною для виробництва і складає близько 80% у вартості продукції підприємства.

Підприємство «Дніпроазот​»​ є виробником і постачальником рідкого хлору і соляної кислоти, які необхідні для очищення води.

6 липня Київводоканал заявив про загрозу постачанню питної води в Україні. Згодом Київводоканал повідомив, що водоканали України наразі розглядають різні способи знезараження води, як альтернативу хлору. Комунальне підприємство Дніпропетровської облради «Аульський водовід» також попередило про можливе припинення постачання питної води мешканцям Дніпра та області через нестачу хлору.

«Європейська бізнес асоціація» зазначила, що виробники напоїв можуть закрити діяльність через дефіцит хлору. А «Громадське радіо» повідомило, що ідеться про Carlsberg, Coca-Cola і PepsiCo.

Однак, виконавча директорка «Європейської бізнес асоціації» Анна Дерев'янко у коментарі Громадському заперечила цю інформацію. 

Також, на запит Громадського, у Carlsberg повідомили, що не закривають завод в Україні через дефіцит хлору, але чекають від Уряду допомоги. Coca-Cola і PepsiCo також спростували інформацію про закриття виробництва в Україні, оскільки знайшли альтернативу хлору «Дніпроазот». 

Також «Дніпроазот» заявило, що готове відновити виробництво за умови підвищення цін на цю продукцію.

/Ольга Кириленко

Пов`язані новини