Центр протидії корупції, Європейська бізнес асоціація та народні депутати представили правки до закону «Про національну безпеку», якими пропонується позбавити СБУ функцій розслідувати економічні злочини та боротися з корупцією.

Центр протидії корупції, Європейська бізнес асоціація та народні депутати представили правки до закону «Про національну безпеку», якими пропонується позбавити СБУ функцій розслідувати економічні злочини та боротися з корупцією.

За словами авторки проекту поправок, народної депутатки Ганни Гопко, економічна діяльність Служби безпеки України дублює функції вже існуючих правоохоронних органів.

В той же час, економічний відділ СБУ часто втручається у конкурентну боротьбу та погіршує інвестиційний клімат та захищеність прав інвесторів.

«Центр боротьби з корупцією в СБУ перетворився на осередок корупції в Україні», — повідомив очільник Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

За його словами, офіцери економічного та антикорупційного крила служби «ганблять» чесних офіцерів СБУ, які задіяні в розвідувальній діяльності та контррозвідці.

«В світі нема країн з сильними арміями, у яких слабка економіка», — повідомив очільник Європейської бізнес асоціації Томаш Фіала.

Він зазначив, що в Україні критично низький рівень інвестицій в економіку через відсутність верховенства права.

«Корупція в судах та правоохоронних органах дуже висока. Інвестори не впевнені не лише, що отримають прибуток від інвестицій, але й у тому, що ці інвестиції у них не відберуть корумповані правоохоронці», — додав Фіала.

За його даними, кількість скарг на правоохоронні органи в Україні з боку бізнесу зросла вдвічі.

Зареєстровані правки до закону про нацбезпеку депутати планують винести на найближчу сесію Ради.

Нагадаємо, що закон «Про національну безпеку України» парламент підтримав у першому читанні 5 квітня 2018 року. За відповідне рішення проголосували 265 депутатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Законопроект про «Національну безпеку України»: що пропонує змінити президент

Раніше Порошенко заявив, що остаточна редакція законопроекту про національну безпеку буде містити норму про парламентський контроль за діяльністю Служби безпеки України.

Проект закону про національну безпеку України вніс президент Петро Порошенко як невідкладний. Згідно з документом, СБУ звітуватиме парламенту.

Законопроект про нацбезпеку суперечить практикам ЄС і НАТО, йдеться у листі голови представництва ЄС в Україні, посла США в Україні, голови представництва НАТО в Україні та голови Консультативної місії Європейського Союзу в Україні. Дипломати окремо зазначають про прозорість в оборонній сфері, якої бракує в законі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile