Капіталізація Apple — тобто сукупна вартість усіх акцій компанії — вперше перевищила два трильйони доларів США. Це сталося вранці 19 серпня: тоді ціна однієї акції зросла до 467,77 доларів.

Apple наразі є другою у світі компанією, яка досягла такої капіталізації. Першою була саудівська енергетична компанія Saudi Aramco: капіталізації у два трильйони їй вдалося досягти в грудні 2019 року. Наразі через коронакризу й падіння попиту на нафту ціна акцій компанії впала.

Попередню віху в трильйон доларів Apple досягла на початку серпня 2018 року. А в червні 2020-го ринкова капіталізація Apple сягнула півтора трильйона доларів. Як тоді, так і зараз вона стала першою американською компанією, якій вдалося перетнути ці рубежі.

Що це все означає?

Насправді це більше символічне досягнення, яке показує стабільність і прибутковість компанії. Особливо важливим це є в часи коронакризи, коли через закриття кордонів виробництво високотехнологічних товарів (зокрема і Apple) призупинилося на початку року.

Крім того, як зазначає CNBC, досягнення Apple свідчить і про успіх її керівника Тіма Кука, який зміг зробити компанію більш привабливою для інвесторів. Сам Кук, до речі, лише нещодавно приєднався до клубу мільярдерів — разом із Марком Цукербергом, Джефом Безосом і Біллом Гейтсом.

А як узагалі справи в Apple?

Фінансово — дуже непогано. За цей рік акції компанії зросли на понад 60%, оговтавшись від коронавірусної кризи. Третій фінансовий квартал Apple завершив із виручкою в майже 60 мільярдів доларів. Передусім — коштом посилення своїх онлайн-продажів.

Apple також уже десятий рік поспіль посідає перше місце в рейтингу 100 найдорожчих брендів від видання Forbes. У 2020 році бренд компанії видання оцінило в понад 241 мільярд доларів.

Утім Apple разом із Facebook, Google та Amazon звинувачують у порушенні правил добросовісної конкуренції. Через це антимонопольний підкомітет американського Конгресу наприкінці липня викликав керівників цих компаній на слухання.

Поділитись: