Компанія Apple видалила з App Store популярний онлайн-шутер Fortnite через порушення правил магазину. Якщо коротко, розробник гри не хоче платити 30% комісії, а Apple не хоче втрачати цей прибуток. На чиєму боці правда, встановить суд.

Все почалось з того, що компанія Epic Games, розробник Fortnite, запровадила пряму оплату в грі в обхід комісії Apple. А комісія, до слова, чимала — 30%. Відмова від неї дозволила Fortnite значно знизити внутрішньоігрові ціни.

Однак працювало це недовго, Apple видалила гру зі свого магазину. У розмові з The Verge представник компанії заявив, що Apple планує і надалі працювати з Epic Games, однак особливих умов для неї створювати не буде.

В компанії зазначили, що Epic Games вже десять років публікує додатки в App Store, добровільно погоджуючись із правилами крамниці. А сама Apple «створює рівні умови для всіх розробників і робить магазин безпечним для користувачів».

Epic Games не забарилась із відповіддю. Компанія опублікувала відеопародію на відому рекламу Apple «1984», зняту Рідлі Скоттом.

Також Epic вжила і більш серйозних заходів — подала позов до суду зі скаргою на те, що Apple користується монопольним становищем.

Як нагадує The Verge, Epic Games критикувала практику 30-відсоткової комісії онлайн-магазинів Apple та Google ще у 2018 році. Тоді гендиректор компанії Тім Суіні казав, що такий величезний прибуток компаній нічим не виправданий. Також Epic запустила власний магазин на PC, який бере лише 12% комісії.

До слова, Epic Games запровадила пряму оплату у Fortnite і для Android, однак реакції Google на це поки немає.

Apple дійсно монополіст?

Принаймні компанію часто у цьому звинувачують і навіть штрафують. Так, у червні 2020-го Єврокомісія зацікавилась діями компанії через можливу недобросовісну конкуренцію. Їй, зокрема, закидають примушування користувачів до використання лише своєї системи оплати Apple Pay та додатків лише зі свого магазину App Store. 

А в березні антимонопольний регулятор Франції оштрафував Apple на 1,1 мільярда євро через порушення правил конкуренції та неналежну економічну поведінку щодо її посередників на ринку.

Також нещодавно у Конгрес США викликали керівників чотирьох ІТ-гігантів — Apple, Google, Amazon і Facebook. Американські конгресмени підозрюють, що ці компанії зловживають своїм монопольним становищем.

Що це за Fortnite?

Це одна з найпопулярніших онлайн-ігор у світі. За рівнем доходів вона є найбільшою грою у світі — у 2018 році вона заробила 2,4 мільярда доларів. У 2019-му дохід знизився на чверть — до 1,8 мільярда — однак першу позицію у світі шутер залишив за собою.

Гра має три режими — симулятор виживання з відкритим світом, де гравці мають відбиватися від монстрів; змагальний режим королівська битва, де 100 гравців б'ються одне з одним, поки не залишиться один; режим-пісочниця, в якому гравці можуть створювати різні спорудження (найвідоміший приклад таких ігор — Minecraft).

На мобільних пристроях гра з'явилася у 2018 році, вона працює як звичайний додаток для iOS. Також зіграти в неї можна на Nintendo Switch, PS4, Xbox One та PC.

Поділитись: