Дуров каже, що Apple вимагає від Telegram закрити канали зі «зливом» інформації про білоруських силовиків

Компанія Apple звернулась до засновника Telegram Павла Дурова з вимогою видалити три канали, на яких публікували особисті дані білоруських силовиків. У компанії стривожені, що це може «підбурювати до насильства».

Про це Дуров повідомив у власному Telegram-каналі.

«На жаль, я припускаю, що ці канали в підсумку будуть заблоковані на iOS, але залишаться доступними на інших платформах», ㅡ зазначив Дуров, додавши, що не вважає ситуацію з каналами «чорно-білою».

Хто зливав інформацію?

Американську кампанію занепокоїли канали «karatelibelarusi», «chatpartizan» та «belarusassholes». На цих каналах невідомі поширювали імена та фото білоруських силовиків, їх адреси та контакти рідних.

Однак, таким займаються не лише невідомі адміністратори, але й доволі великі ресурси. Так, Telegram-канал Nexta Live, одне з найбільших новинних джерел про протести в Білорусі, опублікував особисту інформацію тисячі силовиків. Творці каналу заявили, що отримали дані від «кібер-партизанів».

Оновлено: згодом понад 50 білоруських Telegram-каналів, серед яких Nexta, «Єврорадіо» та інші, засудили такі вимоги Apple. Telegram спільнота наголосила, що подібні канали є практично єдиним інструментом білоруського народу зупинити насильство зі сторони силовиків щодо мирних протестувальників.

Що за кібер-партизани?

Кібер-партизани нині активно діють у білоруському сегменті інтернету. Хакери регулярно намагаються «покласти» інформаційні системи різних державних органів та оголошували про атаки на митний комітет, сайт МВС і інші інформаційні ресурси.

Під час однієї з таких атак вони перервали трансляцію двох державних телеканалів у Білорусі кадрами з побиттям протестувальників.

 Що відбувається в Білорусі?

Уже понад два місяці в країні не вщухають протести. Учасники акцій незгодні з офіційними результатами голосувань та закликають визнати президентом Білорусі опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську. Попри це, Олександр Лукашенко провів 23 вересня «тиху інавгурацію», фактично вступивши на посаду президента.

Низка країн Євросоюзу, а також Велика Британія, США, Канада не визнали легітимність Лукашенка, ввели санкції проти білоруської влади та закликали до нових виборів.

Україна також не визнала легітимності «таємної інавгурації» та на державному рівні припинила всі контакти з Білоруссю через політичну кризу в країні. Міністерство закордонних справ України також заявило, що офіційно не називатиме Лукашенка «президентом» Білорусі.