Онлайн-трансляцію основного державного телеканалу Білорусі «Білорусь-1», а також телеканалу ОНТ, перервали кадрами з побиттям та затриманнями протестувальників.

Про це повідомляє TUT.by.

Так, на телеканалі «Білорусь-1» перервали інтерв’ю міністр охорони здоров'я Дмитра Піневича, яке показували у вечірніх новинах. Замість нього в етер пустили кадри побиття протестувальників силовиками на мітингах проти Лукашенка. Показували ролики телеканалу «Настоящее время», видань Onliner, TUT.BY та Telegram-каналу Nexta.

Водночас на Telegram-каналі «Кибер-Партизаны» з’явилося повідомлення: «Якщо Белтелерадіокомпанія (державна структура, власниця «Білорусь-1» — ред.) не хоче показувати людям правду — її покажемо ми».

Пізніше сайт з трансляцією перестав відкриватися. Трансляцію новин на телебачені не переривали.

Згодом такими ж роликами перервали онлайн-трансляцію на сайті ще одного державного телеканалу ОНТ. Після цього на сайті стало недоступним онлайн-мовлення. 

Хто такі кібер-партизани?

Кібер-партизани нині активно діють у білоруському сегменті інтернету. Хакери регулярно намагаються «покласти» інформаційні системи різних державних органів і вже оголосили про атаки на митний комітет, сайт МВС і інші інформаційні ресурси. У них є свій Telegram-канал.

20 вересня опозиційний білоруський Telegram-канал Nexta Live опублікував дані 1003 співробітників Міністерства внутрішніх справ Білорусі, причетних до затримань людей на акціях протесу. Його автори зазначали, що отримали інформацію про силовиків «завдяки кібер-партизанам».

Протести проти Лукашенка

Так звана інавгурація Лукашенка, яку він вирішив провести «по-тихому», обурила білорусів, які вже понад місць виходять на протести проти влади.

Нині на жіночому опозиційному марші силовики затримали близько сотні людей. Водночас опозиціонери анонсували черговий масовий мітинг на 27 вересня у Мінську та інших містах Білорусі. На ньому готуються провести народну інавгурацію Тіхановської — лідерки опозиції. 

Як на це реагує Україна?

23 вересня після так званої інавгурації Лукашенка Україна офіційно заявила, що не визнає його легітимним президентом. Так само легітимність Лукашенка не визнають країни ЄС, США і Канада. Санкцій проти білоруських чиновників Україна поки не вводила, втім у Верховній Раді фракція «Голос» уже вимагає це зробити.

Поділитись: