Месенджер Telegram у найближчі дні випустить оновлення, що дозволяє користувачам приховувати свої номери телефонів навіть від тих, хто є в списку контактів.

Як повідомляє агентство Reuters із посиланням на джерело, демонстранти спілкуються та координують свої дії у великих групових чатах Telegram. Оновлення дозволить учасникам акцій протесту в Гонконзі завадити владі отримати доступ до їхніх даних.

Зараз користувачі месенджеру можуть приховувати свої номери телефонів, але не від усіх.

«Користувачі, які зберегли свій номер у телефонну книгу, будуть бачити його в Telegram, тільки якщо ви додали їх у контакти», — сказано на сайті Telegram.

Деякі протестувальники у Гонконзі вважають, що влада використовувала загальну базу номерів, додавала їх до списку контактів і перевіряла номери у протестних чатах, після чого спецслужбам потрібно просто зробити запит про власника номера у оператора, аби встановити особу активіста. Джерело Reuters стверджує, що Telegram знайшов докази, що влада Гонконгу і Китаю могла таким способом розкрити імена і прізвища демонстрантів.

Оновлення, над яким працює Telegram, дозволить користувачам відключати зіставлення за номером телефону.

У Бюро безпеки Гонконгу не стали коментувати інформацію про те, чи намагається влада материкового Китаю і особливого адміністративного району ідентифікувати демонстрантів через Telegram.

Раніше учасники антиурядових протестів у Гонконзі почали атакувати «розумні» ліхтарні стовпи зі встановленими системами із камер і датчиків. Демонстранти побоюються, що влада використовуватиме цю технологію для переслідування активістів.

Поділитись: