Частина вулиці часів Київської Русі на Поштовій площі у Києві стали пам’яткою археології та історії національного значення.

Про це повідомив міністр культури Євген Нищук на своїй сторінці у Facebook.

«Відтепер «Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва», а в народі просто «Поштова» став пам’яткою археології та історії національного значення», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, на Поштовій віднайдена частина вулиці часів Київської Русі. 21 червня 2018 року Київрада проголосувала за проект рішення щодо Поштової площі у столиці, який не передбачає створення музею та припинення інвестиційного договору про будівництво торговельно-розважального центру.

27 червня під Міністерством культури вимагали надати знахідкам на Поштовій статусу національного значення. 5 липня Рада закликала уряд створити музей на Поштовій площі.

Чотири громадські організації та археологи почали протест через рішення влади столиці щодо Поштової. А одна з активісток навіть оголосила голодування.

20 червня учасники акції протесту демонтували ворота та зайняли будівельний майданчик на Поштовій площі, вимагаючи у Київської міської ради ухвалити рішення про створення музею.

Поділитись: