Концепт відновлення даху Собору Паризької Богоматері, запропонований паризьким архітектурним бюро Vincent Callebaut Architectures
Фото:

Vincent Callebaut Architectures

Свою концепцію відбудови постраждалого внаслідок пожежі даху Собору Паризької Богоматері запропонувало паризьке архітектурне бюро Vincent Callebaut Architectures. Згідно з проектом, дах та шпиль собору виготовлять зі скла, дуба й вуглецевого волокна.

Про це повідомляється на офіційному сайті архітектурного бюро.

За задумом архітекторів, покрівля даху зможе виробляти електроенергію й тепло. Новий проект допоможе поліпшити пасивну вентиляцію споруди, а буферний простір під шпилем концентруватиме тепло взимку.

Автор ідеї бельгієць Вінсент Келльбо назвав свою концепцію відбудови собору Palingenesis, що перекладається з грецької як «відродження».

Концепт відновлення даху Собору Паризької Богоматері, запропонований паризьким архітектурним бюро Vincent Callebaut Architectures
Фото:

Vincent Callebaut Architectures

«Навряд достатньо відродити минуле, ми повинні проектувати самих себе у бажане майбутнє. Таким чином ми представляємо проект, який символізує стійке й екологічне майбутнє. Він пропонує Парижу низку рішень для встановлення кращих симбіотичних відносин між людьми й природою», — йдеться в описі до проекту Vincent Callebaut Architectures.

Згідно із концепцією, дерев’яний каркас надбудови буде покритий тривимірними кристалами скла із вуглецю, водню, азоту й кисню. Завдяки цьому покрівля зможе поглинати світло й переробляти його в енергію.

Окрім цього, проект передбачає створення під дахом собору саду «для споглядання й медитації», а також вирощування фруктів та овочів (за задумом — до 25 кг врожаю на квадратний метр на рік). Їх продаватимуть на ринку, який щотижня відбуватиметься на площі перед Нотр-Дамом.

На вершину шпилю архітектори пропонують повернути мідну скульптуру півня, яка вціліла під час пожежі. 

Нагадаємо:

  • Увечері 15 квітня у столиці Франції загорівся дах Собору Паризької Богоматері. Пожежа виникла близько 20:00. Через вогонь вже обвалився шпиль собору та його дах.
  • Під час пожежі у Соборі вдалось врятувати терновий вінець Ісуса Христа, викуплений королем Людовіком Святим в XIII столітті у Венеції.
  • Основну конструкцію Собору Паризької Богоматері також вдалося врятувати.
  • Причина пожежі поки що невідома, утім чиновники пов'язують її з роботами з реконструкції. Паризька прокуратура заявила, що пожежу поки що розслідують як нещасний випадок. Під час «боротьби з полум'ям» серйозно постраждав пожежник.
  • Французький бізнесмен Франсуа Анрі-Піно заявив про готовність пожертвувати 100 мільйонів євро на відновлення пошкодженого в пожежі середньовічного Собору Паризької Богоматері.
  • Після 12 годин боротьби з вогнем пожежу повністю загасили.
  • Відбудувати Нотр-Дам обіцяють упродовж п'яти років.
Поділитись: