У слідчому ізоляторі анексованого Сімферополя українського активіста Володимира Балуха відвідав його цивільний захисник, архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент.

У слідчому ізоляторі анексованого Сімферополя українського активіста Володимира Балуха відвідав його цивільний захисник, архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент.

Про це Климент повідомив у коментарі Громадському.

За словами архієпископа, Балух скаржиться на сильний біль в серці, однак продовжує голодування.

«В нього дуже болить серце, Володя розповідає, що часом у нього бувають приступи, що він починає задихатись і його починає нудити», — розповів цивільний захисник Балуха.

Також, за словами Климента, політв'язень зараз дуже хвилюється через травму матері.

«Коли я з ним зустрівся, він перебував у дуже збудженому стані, бо його мати травмувала ногу, і він дуже хвилюється», — сказав він.

«Коли він зняв футболку, то я побачив тільки шкіру та кістки», — відповів Климент на питання про вигляд Володимира Балуха.

Водночас він відмовився коментувати інформацію про побиття Булуха у СІЗО, про що раніше повідомив заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

Раніше архієпископа Климента не пускали в СІЗО Сімферополя, де утримують Балуха, посилаючись на неробочий день. 

Увечерні 14 вересня заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що політв’язня Балуха побили представники адміністрації СІЗО Сімферополя. 

У СІЗО відкидають інформацію про побиття Балуха співробітниками колонії, повідомила Громадському адвокатка Балуха Ольга Дінзе.

6 вересня Росія направила до Європейського суду з прав людини інформацію про здоров’я чотирьох українських політв’язнів, зокрема Володимира Балуха. Водночас РФ заявила, що жоден з них нібито не голодує.

1 вересня заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Балух дуже погано почувається.

За час голодування Володимир Балух втратив 30 кілограмів ваги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Політв’язень Балух написав листа українцям: «Вітаю всіх, хто любить Україну»

5 липня підконтрольний окупаційній владі Раздольненський районний суд Криму визнав українського політв’язня Володимира Балуха винним у нібито побитті начальника ізолятору тимчасового тримання та засудив його до 5 років позбавлення волі та штрафу 10 тисяч рублів.

10 серпня мати Володимира Балуха відвідала його в ізоляторі тимчасового тримання у Криму. За словами матері, Володимир не розповідає їй про стан свого здоров’я, аби її не засмучувати.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомляв, що Балуха продовжують тримати у загальній камері. За його словами, Балуха потрібно перевести в камеру з двома ув’язненими

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Волів би вберегти Україну від дзеркальної відповіді агресору» — політв’язень Балух написав листа президенту

Володимир Балух оголосив голодування 19 березня на знак протесту проти сфабрикованої щодо нього справи.

Адміністрація СІЗО в анексованому Сімферополі не документує перебіг голодування незаконно засудженого окупаційною владою українського активіста Володимира Балуха.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: