В українській зерновій асоціації не очікують, що спалах китайського коронавірусу може негативно вплинути на стан українських агроекспортерів. Китай є найбільшим імпортером української аграрної продукції.

Про це повідомив Микола Горбачов, президент Української зернової асоціації у коментарі Reuters.

«Я не бачу причин хвилюватися», — повідомив Горбачов.

«Китай досі на ринку, попит нікуди не зник, але наразі ціни (на агропродукцію — ред.) аграріїв зі США стали конкурувати з нашими, тож китайський попит буде поділено між нами та ними», — додав один з українських агротрейдерів.

Українські агроекспортери, однак, очікують, що спалах коронавірусу може негативно вплинути на логістику у Китаї, однак загалом на доходи України від експорту агропродукції вірус впливу не матиме.

Китай — найбільший імпортер аграрної продукції України. Частка Китаю в українському експорті зернових складає 6%, а в експорті олії — 7,5%. За останній тиждень січня Україна поставила 208 тисяч тонн зернових до Китаю.

Нагадаємо:

  • У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
  • Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадили повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
  • За останніми даними, він коронавірусу померли 565 людини, кількість хворих 28 тисяч. Також 1198 людей видужали.
  • За межами Китаю випадки зараження зафіксували у більше як 25 країнах, зокрема у США, Франції, Австралії, Канаді, Німеччині, Фінляндії та Індії. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
  • 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.

Поділитись: