На круїзному лайнері Diamond Princess, який через спалах китайського коронавірусу стоїть на карантині біля берегів Японії, зафіксували ще 10 випадків зараження вірусом. Загальна кількість інфікованих — 20 людей.

Про це передає Міністерство здоров'я в Японії.

Зазначимо, що на лайнері 25 українців. Наразі невідомо, чи заразилися вони коронавірусом.

Японська влада переводить заражених людей до діагностичних лікарень у країні. У МОЗ Японії зазначили, що проводять нові тести на коронавірус, їхні результати оголосять пізніше.

Раніше одна з пасажирок розповіла, що судно відправили на карантин біля берегів Японії. 5 лютого повідомляли про 10 інфікованих.

Нагадаємо:

  • У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
  • Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадили повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
  • За останніми даними, він коронавірусу померли 565 людини, кількість хворих 28 тисяч. Також 1198 людей видужали.
  • За межами Китаю випадки зараження зафіксували у більше як 25 країнах, зокрема у США, Франції, Австралії, Канаді, Німеччині, Фінляндії та Індії. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
  • 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.

Поділитись: