AstraZeneca першою у світі розпочала випробування своєї вакцини від коронавірусу на дітях віком від 6 років

Британсько—шведська компанія AstraZeneca оголосила про початок випробування вакцини від коронавірусу, яку вона розробила спільно з Оксфордським університетом, на дітях віком від 6 до 17 років.
Про це повідомив Оксфордський університет у пресрелізі, який є в нашому розпорядженні.
У випробуванні візьмуть участь 300 добровольців, із них до 240 отримають препарат, тоді як решта буде контрольною групою — їм введуть вакцину від менінгіту, яка викликає схожі реакції, що й вакцина від коронавірусу.
Керівник напрямку розробки вакцини від COVID-19 Оксфордського університету Ендрю Поллард пояснює: хоча діти переважно легше переносять інфікування коронавірусу, їхня вакцинація все одно важлива — адже вони можуть переносити вірус і заражати інших.
Крім того, імунізація дітей може допомогти повернутися до формату очного навчання у школах, який має низку переваг порівняно з дистанційним. А ще це важливо для досягнення колективного імунітету й повного подолання вірусу.
Випробування вакцини AstraZeneca на дітях почалися 12 лютого. Коли саме будуть попередні результати, в Оксфордському університеті поки не прогнозують.
Вакцина AstraZeneca — не перша, яка буде випробовуватися на дітях. Свої препарати від коронавірусу випробовують Pfizer і Moderna — однак у них вікова група стартує з 12 років. Результати цих випробувань мають надійти до літа 2021 року. Залежно від них вакцину можуть почати випробовувати й на молодших дітях.
Що відомо про вакцину AstraZeneca?
Вона використовує вірусний вектор, створений на основі послабленого вірусу, що викликає застуду в шимпанзе, і містить генетичний матеріал коронавірусу. Після вакцинації формується спеціальний шипоподібний білок, який допомагає імунній системі розпізнавати коронавірус, якщо той потрапляє в організм людини.
Попри низьку ефективність препарату порівняно з конкурентами (до 82%, тоді як у Pfizer, наприклад, 95%), AstraZeneca є значно дешевшою і легшою у транспортуванні (не потребує спеціальних холодильників), а також однією з перших долучилася до ініціативи COVAX із розподілу вакцин серед бідних країн.
Першими препарат AstraZeneca схвалили у Великій Британії. Крім того, вакцина стала третьою, яку дозволили для використання в Європейському Союзі. Водночас деякі країни ЄС заборони її використання для людей похилого віку, аргументуючи це відсутністю достатньої кількості даних випробувань.
Крім того, Південно-Африканська Республіка призупинила вакцинацію від коронавірусу препаратом AstraZeneca через його неефективність проти тамтешнього штаму коронавірусу. У компанії планують модифікувати вакцину до осені 2021 року, щоб вона захищала і проти мутацій SARS-CoV-2.
AstraZeneca в Україні
5 лютого стало відомо, що Україна отримала підтвердження на постачання 12 мільйонів доз вакцин від COVID-19, зокрема й AstraZeneca. Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що Україна розраховує з 15 лютого отримати пів мільйона доз вакцин проти коронавірусу AstraZeneca, яку куплять за гроші з держбюджету. Крім того, в Європейському Союзі готують угоду, за якою Польща перепродасть Україні 1,2 мільйона доз вакцини AstraZeneca.
Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов стверджує, що документи на реєстрацію вакцини AstraZeneca й Оксфордського університету можуть бути подані вже в понеділок, 15 лютого. Реєстрація є необхідною умовою застосування вакцини.
- Поділитися: