AstraZeneca змінила дані про ефективність своєї вакцини після вимоги у США
Компанія AstraZeneca змінила ефективність своєї вакцини проти коронавірусу після дослідження США із 79% до 76%. Довелося зробити це на вимогу американських посадовців.
Про це йдеться у пресрелізі компанії.
22 березня AstraZeneca повідомила про 79% ефективності препарату та 80% ефективності для людей від 65 років. У змінених даних загальна ефективність становить 76%, а для літніх людей — 85%.
Ефективність проти важкого перебігу хвороби залишилася незмінною — 100%.
Ці результати компанія передасть незалежній комісії з моніторингу безпеки даних. Саме ці результати повинні стати основою для надання дозволу на екстрене використання вакцини у США.
Чому змінили ефективність?
Незалежна комісія звинуватила AstraZeneca у зборі даних задля реклами вакцини. Спостерігачі в листі до керівників компанії заявили, що під час аналізу не врахували деякі випадки зараження коронавірусом, що може підірвати довіру до вакцини, передає AP.
Загалом у третій фазі клінічних випробувань брали участь 32 449 людей. У пресрелізі 22 березня компанія повідомляє про 141 випадок інфікування коронавірусом, а в оновлених даних вказує вже про 190 випадків COVID-19.
AP пише, що зазвичай суперечки з регуляторами та виробниками залишаються конфіденційними. Але у випадку з AstraZeneca від компанії вимагали публічно виправити неточності в результатах дослідження.
Нагадаємо, на початку лютого компанія повідомила про проміжні результати випробування у Великій Британії, Південно-Африканській Республіці та Бразилії. Тоді заявили про ефективність вакцини у 82% — за даними розробників, покращити дієвість препарату вдалося завдяки збільшенню інтервалу між двома дозами. Результату у 82% вдалося досягти завдяки введенню другої дози через 12 тижнів після першої.
Після минулого випробування вакцини в AstraZeneca заявили, що дані про 70-відсоткову ефективність препарату ще не остаточні. Тоді вакцину випробували у двох режимах. У першому добровольцям вводили спочатку половину дози препарату, а потім — цілу дозу. Такий режим дозування показав ефективність вакцини у 90%.
Інше дозування, коли в обох випадках вводили повні дози вакцини-кандидата, показало ефективність у 62%. Тоді середній показник дієвості препарату розробники оцінили у 70%. Після сумніву в ефективності вакцини розробник вирішив провести повторні клінічні випробування.
- Поділитися: