Астрономи знайшли галактики в «павутині» чорної діри

Астрономи з Італії та США за допомогою великого телескопа ESO знайшли шість галактик, що оточують надмасивну чорну діру.
Про це повідомляють на сайті Європейської південної обсерваторії.
Спостереження з телескопом виявили кілька галактик, що оточують надмасивну чорну діру. Всі вони лежать всередині космічної газової «павутини», що тягнеться на відстань, яка більш як у 300 разів перевищує розміри Чумацького Шляху.
Чим корисне відкриття?
Астрономи кажуть, що відкриття може допомогти вченим зрозуміти, як надмасивні чорні діри могли утворитися й досягти колосальних розмірів за короткий час.
Один з основних авторів дослідження, астроном Марко Міньйолі з Болоньї (Італія), пояснив, що його команда хотіла «зрозуміти природу» та найзагадковіші астрономічні об'єкти — надмасивні чорні діри у ранньому Всесвіті.
«Це воістину екстремальні системи, і на сьогодні у нас немає хорошого пояснення їх існування», — зазначив він.
Що за «павутини»?
Як пояснив Марко Міньйолі, газові волокна чорної діри дійсно нагадують павутину. У точках перетину волокон локалізуються і ростуть галактики. А вздовж волокон можуть текти потоки газу, які живлять як зореутворення в галактиках, так і центральну надмасивну чорну діру.
На думку дослідників, у формуванні павутини брала участь темна матерія, яка, ймовірно, притягувала великі маси газу, і вже він своєю чергою формував великі павутиноподібні структури, в яких могли еволюціонувати галактики й чорні діри.
- Поділитися: