Виявлені галактики, що оточують надмасивну чорну діру
Фото:

ESO

Астрономи з Італії та США за допомогою великого телескопа ESO знайшли шість галактик, що оточують надмасивну чорну діру.

Про це повідомляють на сайті Європейської південної обсерваторії.

Спостереження з телескопом виявили кілька галактик, що оточують надмасивну чорну діру. Всі вони лежать всередині космічної газової «павутини», що тягнеться на відстань, яка більш як у 300 разів перевищує розміри Чумацького Шляху.

Чим корисне відкриття?

Астрономи кажуть, що відкриття може допомогти вченим зрозуміти, як надмасивні чорні діри могли утворитися й досягти колосальних розмірів за короткий час.

Один з основних авторів дослідження, астроном Марко Міньйолі з Болоньї (Італія), пояснив, що його команда хотіла «зрозуміти природу» та найзагадковіші астрономічні об'єкти — надмасивні чорні діри у ранньому Всесвіті.

«Це воістину екстремальні системи, і на сьогодні у нас немає хорошого пояснення їх існування», — зазначив він.

Що за «павутини»?

Як пояснив Марко Міньйолі, газові волокна чорної діри дійсно нагадують павутину. У точках перетину волокон локалізуються і ростуть галактики. А вздовж волокон можуть текти потоки газу, які живлять як зореутворення в галактиках, так і центральну надмасивну чорну діру.

На думку дослідників, у формуванні павутини брала участь темна матерія, яка, ймовірно, притягувала великі маси газу, і вже він своєю чергою формував великі павутиноподібні структури, в яких могли еволюціонувати галактики й чорні діри.

Поділитись: