Атака на енергооб'єкти та готовність Польщі знайти спільне рішення щодо українського зерна: головне за 21 вересня

Атака на енергооб'єкти та готовність Польщі знайти спільне рішення щодо українського зерна: головне за 21 вересня

російські окупанти вперше за шість місяців атакували українські енергетичні об’єкти. Україна та Польща домовилися знайти спільне рішення щодо експорту зерна. А Словаччина, за даними ЗМІ, погодила систему торгівлі українською агропродукцією

Обстріл енергооб'єктів

У ніч проти 21 вересня, а також вранці російсько-окупаційні війська завдали масованого ракетного удару по цивільній інфраструктурі України. Окрім того, вони вперше за шість місяців здійснили атаку на енергетичні об’єкти.

Приблизно о 3:40 російські війська атакували Україні 43 крилатими ракетами Х-101/Х-555/Х-55, українським військовим вдалося знищити 36 із них. Також окупанти завдали удару зенітними керованими ракетами С-300 по Харкову.

Так, пошкодження зафіксували в Києві, Черкасах, Рівному, Херсоні та Харкові, а також у Київській, Львівській і Хмельницькій областях.

Загалом унаслідок цієї атаки було пошкоджено приблизно 40 будівель, постраждали щонайменше два десятки людей. Рятувальники від ранку розбирають завали, дістають постраждалих, написав премʼєр-міністр Денис Шмигаль.

Атака на Крим

Сили оборони України в ніч проти 21 вересня завдали комбінований удар по військовому аеродрому окупантів поблизу міста Саки тимчасово окупованого Криму і завдали серйозних пошкоджень російській техніці.

Джерело hromadske в Службі безпеки України підтвердило, що співробітники СБУ та Військово-морських сил завдали масштабного вогневого удару по військовому аеродрому «Саки» в тимчасово окупованому Криму.

На летовищі було щонайменше 12 бойових літаків (Су-24 та Су-30), а також ПЗРК «Панцирь». Там розташована база підготовки операторів дронів Mojaher. Саме ці безпілотники росіяни використовують для координації власних повітряних атак, а також як бойові ударні дрони.

Рішення Словаччини та Польщі щодо українського зерна  

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів телефонну розмову з польським колегою Робертом Телусом, під час якої сторони домовилися знайти спільне рішення щодо експорту зерна.

Наступні переговори відбудуться найближчими днями. Представники двох країн обговорять підготовлені питання від кожної зі сторін. Також польська сторона вивчить український план експорту та підготує свої пропозиції до нього.

Водночас, за даними ЗМІ, Словаччина домовилася з Україною про продаж зерна на основі видання та контролю ліцензій. Це дозволить скасувати заборону на імпорт деяких українських товарів.

Зі свого боку, Україна, як зазначається, пообіцяла припинити всі дії щодо оголошеного позову проти Словаччини до СОТ, а також щодо заяви про припинення торгівлі сільськогосподарськими товарами зі Словаччини в Україну.

Удар по секретній базі росіян

Сили оборони України завдали удару по секретній базі російських сил у тимчасово окупованому Мелітополі, що в Запорізькій області. Служба безпеки виявила, що окупанти організували свій штаб на місцевому моторному заводі.

У результаті ракетного удару було поранено командувача 58 армії рф, яка воює на Запорізькому напрямку, а також їхнього начальника штабу. Крім них, постраждало ще декілька десятків ворожих офіцерів. Приблизно десять із них — ліквідовані.

Наслідки атаки на базу російських сил у Мелітополіфото надане hromadske

Рада ухвалила все, що потрібно для перемовин щодо вступу ЄС

Голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія заявив, що Верховна Рада ухвалила 99,9% законопроєктів, необхідних для початку перемовин про вступ України до Європейського Союзу.

Він відмітив, що 21 вересня парламент завершив розгляд євроінтеграційного законопроєкту про національні меншини, а також розглянув у першому читанні законопроєкт щодо політично значущих осіб (PEP).

«Ми передаємо естафету Кабінету Міністрів і будемо допомагати уряду у всьому, де потрібна буде наша підтримка», — наголосив депутат.

Інші важливі новини