Рада ухвалила постанову, за якою постачальникам Міноборони гарантується прибуток — Железняк

Верховна Рада ухвалила постанову, за якою уряд гарантує постачальникам Міноборони компенсацію всіх витрат та закладений у вартості товарів прибуток. Раніше Держаудитслужба визнала весь прибуток постачальників Міноборони збитками держави.

За відповідну постанову №10071 проголосували 306 народних обранців, повідомляє депутат Ярослав Железняк.

Він зазначив, що цим документом Рада постановляє: уряду гарантувати виконавцям державних контрактів з оборонних закупівель компенсацію всіх економічно обґрунтованих витрат, пов’язаних з їх виконанням, а також суми прибутку (постачальницької винагороди) у складі вартості (ціни) товарів, робіт і послуг оборонного призначення за умовами контрактів.

Таким чином, ця постанова фактично скасовує висновок Держаудитслужби щодо військових закупівель, стверджує Железняк. Ми звернулися по коментар до Держаудитслужби.

Про що йдеться?

Навесні стало відомо, що Держаудитслужба за результатами перевірок контрактів Міноборони визнала весь прибуток українських постачальників МО «збитками держави». Йдеться про 2,5 мільярда гривень.

ДАСУ вважає закладений у договори прибуток постачальників «збитками» через постанову уряду, ухвалену в березні 2022 року, яка мала прискорити закупівлі. У документі просто нічого не прописали про прибуток, тож Держаудитслужба тлумачила його так: якщо прибутки не вказані, то їх не має бути, а отримані раніше — треба повернути.

Міноборони України стало на бік своїх постачальників, справа дійшла до суду. Міністерство подало до Київського окружного адмінсуду позов проти Держаудитслужби з оскарженням її підходу. Перше підготовче засідання відбулося 25 липня.

У серпні на засіданні представників уряду та членів парламентських комітетів начебто вдалося напрацювати «дорожню мапу» для розв'язання питання.

Тим часом Мінекономіки також видало роз’яснення про те, що уряд не змінював порядок отримання прибутку в оборонних закупівлях під час воєнного стану, а отже, претензії Держаудитслужби до підприємств є безпідставними.

Питання висновків ДАСУ також порушили на зустрічі об’єднання підприємств оборонно-промислового комплексу в Міноборони. А конструкторське бюро «Луч» заявило, що «надумана позиція посадових осіб Держаудитслужби» ускладнює виконання поставлених завдань розробки та виробництва зброї.