Глава Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков 3 липня написав листа главі Центральної виборчої комісії Тетяні Сліпачук. У звернення міністр просить переглянути реєстрацію у кандидати в народні депутати Андрія Клюєва, ексглаву Адміністрації президента за часів Віктора Януковича.

У листі Авакова ідеться, що МВС України точно відомо, що Клюєв останні 5 років не жив в Україні, чого вимагає закон при реєстрації громадянина кандидатом на вибори в парламент.

Окрім цього глава МВС зазначив, що немає відомостей про перетин Клюєвим кордону останні 5 років. Аваков також зазначив, що якби Клюєв був в Україні – його б одразу затримали, адже він перебуває в розшуку. Раніше цю інформацію підтвердили Громадському в Генпрокуратурі.

Як повідомили Громадському в ЦВК, комісія звернулась до МВС з приводу пересування Клюєва ще 20 червня, але тоді в міністерстві не відповіли.

2 липня на Майдані незалежності в Києві влаштували акцію протесту проти реєстрації кандидатами Андрія Клюєва та проросійського блогера Анатолія Шарія.

Андрія Клюєва підозрюють в організації розгону студентів на Майдані 30 листопада 2013 року. На момент розстрілу протестувальників під час Євромайдану Клюєв очолював Адміністрацію президента Віктора Януковича. З країни він зник безперешкодно, попри підозру в причетності до масових убивств. Також Клюєва підозрюють у заволодінні державним майном шляхом зловживання своїм службовим становищем за попередньою змовою групою осіб, повторно і в особливо великих розмірах.

Поділитись: