У випадку повернення ексглави Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрія Клюєва до України, його мають затримати, оскільки він перебуває у розшуку. Раніше ЦВК зареєструвала Клюєва кандидатом на дострокових виборах до Верховної Ради.

Про це повідомив в ефірі «Нині вже» на Громадському начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк, який займається справою Клюєва.

«Є ухвала про затримання та доставку до суду. Звичайно, що вона має реалізовуватись», — пояснив Горбатюк. 

2 липня Центральна виборча комісія зареєструвала ексглаву Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрія Клюєва кандидатом на дострокових виборах до Верховної Ради. До цього Клюєву відмовляли у реєстрації кандидатом через те, що він не проживав на території України з 2014 року як того вимагає закон. За українським законодавством, одна з вимог до кандидатів в депутати — проживання в Україні протягом останніх п'яти років.

Натомість, адвокат Клюєва у суді довів, що його клієнт останні п'ять років проживав не в Москві і не Підмосков'ї, а в окупованому Донецьку.

Андрія Клюєва підозрюють в організації розгону студентів на Майдані 30 листопада 2013. На момент розстрілу протестувальників Клюєв очолював Адміністрацію президента Януковича.

З країни він утік безперешкодно, попри підозру в причетності до масових убивств.

Також Клюєва підозрюють у заволодінні державним майном шляхом зловживання своїм службовим становищем за попередньою змовою групою осіб, повторно і в особливо великих розмірах.

Поділитись: